EN|RU|UK
 Суспільство
  1359  37

 Дітям з непідконтрольних територій Луганщини спростять отримання паспортів, - Луганська ОДА

Проблеми отримання першого паспорта громадянина України неповнолітніми особами з ОРЛО розглянула комісія з питань освіти, культури, спорту, сім'ї та молоді громадської ради при Луганській облдержадміністрації (Луганська ОДА).

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Луганської ОДА, в рамках міжнародного проекту "Жінки за мир на Донбасі" проведено опитування серед молоді 15-17 років із непідконтрольної території. Участь в опитуванні взяли 180 осіб. Результат показав, що лише в кожної четвертої дитини є український паспорт.

Причини цього:

  • значні витрати;
  • діти у супроводженні піклувальників, чий статус підтверджено розпорядженням голови відповідної районної державної адміністрації, не можуть вільно перетинати лінію розмежування (це суперечить чинному законодавству та наказу штабу ООС Держприкордонслужбі щодо пропуску через КПВВ опікунів з дітьми, які мають саме "рішення" місцевого органу влади про оформлення опікунства).

Заступник начальника управління Державної міграційної служби в Луганській області Олександр Церковний зазначив, що на підконтрольній території області працюють 15 територіальних підрозділів міграційної служби України, де можна отримати паспорт. Найближчим часом планується відкрити територіальне відділення міграційної служби в Станично-Луганському районі. Зараз там відбуваються ремонтні роботи. Тому він тимчасово базується в Біловодську.

Під час засідання члени комісії обговорили пропозиції, які мають поліпшати та пришвидшити процедуру отримання паспортів неповнолітнім особам з непідконтрольних територій, які досягли 14-ти річного віку.

Документи планується направити до Міграційної служби України, МТОТ та Прикордонної служби України.

Зокрема, вони стосувалися відкриття територіального підрозділу Державної міграційної служби у Станично-Луганському районі Луганської області. Було запропоновано збільшити відповідне кадрове та технічне забезпечення.

Крім цього, запровадити безпосередньо на території КПВВ "Станиця Луганська" та інших КПВВ прийому документів на оформлення першого паспорту громадянина України.

Також внести зміни до нормативно-правових актів, які регламентують порядок отримання паспорту громадянина України неповнолітніми особами, щодо можливості подання документів на отримання паспорту без обов’язкової присутності одного з батьків, зокрема в присутності інших осіб, які мають довіреність від батьків, а також до наказу Штабу об’єднаних сил щодо пропуску через контрольні пункти в’їзду-виїзду дітей з опікунами, чий статус підтверджений або рішенням органу місцевого самоврядування, або розпорядженням голови районної державної адміністрації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095270
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору