EN|RU|UK
 Суспільство
  873  5

 Порушення прав людини в окупованому Криму має стати підставою для посилення санкцій проти РФ, - Джапарова в ООН

У рамках 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку (США) відбулася презентація доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства інформаційної політики, у заході взяла участь Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. За її словами, відповідна резолюція щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму має бути розглянута Третім комітетом ГА ООН у листопаді, після чого, десь у лютому, – винесена на голосування на засіданні ГА.

"Тиск на РФ у вигляді санкцій, заяв та резолюцій, декларацій та інших документів, що фіксують політику невизнання, а також міжнародні судові рішення – увесь цей комплекс заходів мінімізує рівень репресій в Криму. Втім, порушення прав людини на сьогодні є безкарним злочином, який щодня має місце на окупованому півострові і є прямим наслідком цієї окупації", - зазначила Джапарова.

За її словами, порушення Росією прав людини в Криму поки не стало підставою для посилення санкцій, але обов’язково має стати. "Окупація, на жаль, в першу чергу негативно впливає на звичайних людей. Кожен російський злочин в Криму має "людське обличчя", - підкреслила перший заступник міністра.

"Кожна резолюція - це кропітка робота українських дипломатів, адже майже кожне слово в тексті є предметом дискусії із країнами-членами. Текст резолюцій має спиратись на прийняту "мову" ООН, кожна теза має бути доведена", - додала Джапарова.

Зазначимо, що це буде вже третя резолюція ООН, присвячена ситуації з правами людини в Криму. Перші дві були прийняті у 2016 і 2017 роках відповідно.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію № 68/262, яка підтверджує визнання територіальної цілісності України та фіксує невизнання анексії Криму Російською Федерацією.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095248
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору