EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  2597  35

 МОЗ замість головлікаря ввів посади директора та медичного директора

МОЗ замість головлікаря ввів посади директора та медичного директора.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я, передає Цензор.НЕТ.

"Із 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор - лише питаннями медицини. Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до закінчення терміну дії їхніх договорів. Відповідний наказ від 31.10.2018 № 1977 затвердили в МОЗ України", - заявили в МОЗ.

"Наразі всі функції - і адміністративні, і медичні - в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівці - генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує всі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема в багатьох країнах-членах Європейського Союзу. Із січня 2019 року такий механізм буде і в Україні", - додали в міністерстві.

Згідно з новими правилами, генеральний директор медичного закладу займатиметься стратегічним плануванням, формуванням бюджету, координацією роботи закладу та аналізом його економічної ефективності. Також він має організовувати роботу й ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів, забезпечувати залучення інвестицій тощо. Із 2022 року обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент із гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, керівник.

Із 2019 року в довідник медичних професій буде додано посаду медичного директора, який займатиметься розробкою і впровадженням системи безперервного вдосконалення якості послуг у медзакладі, наданням пацієнтоорієнтованих послуг, координацією взаємодії підрозділів медзакладу, впровадженням сучасних методик діагностики та лікування тощо.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095154
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору