EN|RU|UK
 Політика України
  1745  16

 Екологічні акції, що відбуваються в Україні, - чиясь продумана маніпуляція, а не волевиявлення простих людей, - кандидат економічних наук Куруленко

Однією з найгостріших проблем України є низька екологічна відповідальність, а також використання тем захисту довкілля для політичних маніпуляцій без найменших спроб цивілізовано врегулювати ситуацію.

Відповідальність за це несуть як політики, які просто спекулюють на темі, так і самі громадяни, які страждають від своєї екологічної безграмотності, йдеться в блозі кандидата економічних наук, заслуженого природоохоронця України Святослава Куруленка, опублікованому на OBOZREVATEL.

Як приклад експерт навів новину про проведення масових акцій у великих промислових центрах України під назвою "Хочу дихати". Її метою організатори назвали комплексну модернізацію фільтрувального обладнання та встановлення додаткових газоаналізаторів на основних джерелах викидів, чого вони вимагали від місцевої влади і від керівництва підприємств, що забруднюють довкілля.

"Це чудово, правильно і це потрібно зробити. Більше того, до питань екології має застосовуватися системний підхід. І саме активна громадськість має контролювати екологічний баланс між бізнесом і громадою. Інакше кажучи, бізнес має заробляти гроші, поповнюючи бюджети і при цьому не забуваючи про свою екологічну відповідальність. З іншого боку, на законодавчому рівні це і так виконується. Будь-яка екопрограма підприємства розробляється спільно з компетентними державними органами і ними ж затверджується. У контексті імплементації Директиви 2010/75/ЄС та введення в дію інтегрованого дозволу великі промислові підприємства змушені впроваджувати так звані найкращі доступні технології", - зазначив Куруленко, додавши, що в цьому випадку учасники акції перетворили її на "європопулізм", а не ефективний інструмент боротьби за чисті міста.

Так, учасники мітингу зверталися до Міністерства екології та природних ресурсів з вимогою негайно ухвалити європейські нормативи гранично допустимої концентрації забруднення повітря, води і ґрунту, не враховуючи той факт, що в Україні багато нормативів викидів шкідливих речовин значно менші, ніж у таких розвинених країнах, як, наприклад, Німеччина.

"На цьому тлі вимоги деяких наших політиків звучать нелогічно. Як приклад нам говорять про європейські підходи під час вирішення екологічних проблем підприємств, і ми їм і слідуємо, імплементуючи Стандарти ЄС. Але кажучи про їхнє впровадженні, при цьому залишаючи нормативи українськими, ми заганяємо ситуацію в глухий кут, тому що жорсткість норм вище за європейські рівні (а деякі українські нормативи в десятки, а іноді й у сотні разів вищі за європейські) призведе до великих фінансових витрат і зробить проблематичним запровадження тих же європейських Стандіртів щодо застосування тих самих найкращих доступних технологій", - наголошує експерт.

Ще одна серйозна проблема, на яку звертає увагу Куруленко, - це непрозорість нарахування екологічних штрафів в Україні. Таким чином, кошти від них йдуть не на поліпшення екологічних умов, а в невідомі кишені. У сукупності з поки безглуздими акціями протесту це лише вкотре підтверджує, що серйозно займатися природоохоронною діяльністю в Україні ніхто не хоче.

"У сухому залишку: акції в масках і штрафні санкції не можуть бути ефективними. Для поліпшення екологічної ситуації необхідні конкретні дії і план робіт як для підприємств, так і для державних органів. Не заперечую, що нинішня природоохоронна система безбожно застаріла. Але карати, натомість не пропонуючи конкретних рішень і не сприяючи їхньому впровадженню, - шлях у нікуди ... Тому поки в мене складається відчуття, що екологічні акції, які відбуваються в Україні, - чиясь продумана маніпуляція, а не волевиявлення простих людей. Такими методами можна здійняти галас і добре пропіаритися напередодні виборів, але це ніяк не допоможе населенню промислових міст "легше задихати"", - підсумував Куруленко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095133
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору