EN|RU|UK
 Суспільство
  5193  57
Матеріали за темою:

 Вселенський патріарх не забороняв Філарету і Макарію брати участь у виборах глави помісної церкви, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Відповідну заяву представника УПЦ МП архієпископ назвав "інформаційним вкиданням Москви".

Жодної заборони на участь Патріарха Філарета у виборах глави помісної церкви з будь-якої сторони немає. Про це у себе в Facebook заявив архієпископ УПЦ Київського патріархату Євстратій (Зоря), повідомляє Цензор.НЕТ.

Так архієпископ Євстратій прокоментував інформацію, озвучену керуючим справами УПЦ МП, митрополитом Бориспільським та Броварським Антонієм. Той стверджував, нібито Вселенський патріарх Варфоломій заборонив предстоятелям УПЦ КП Філарету і УАПЦ Макарію висувати свої кандидатури на роль глави нової помісної церкви.

"Бути кандидатом чи ні, тобто погодитися прийняти висунення чи відмовитися - особисте канонічне та статутне право Патріарха Філарета.

Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети - кращого мабутнього для Церкви в Україні", – зазначив Євстратій.

Він також підкреслив, що сам виборчий процес і висування кандидатур відбуваються тільки на Соборі, отже всі розмови до Собору відбуваються в контексті обговорення можливостей.

Раніше митрополит Антоній висловив думку, що глави УПЦ Київського патріархату Філарет і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарій "не зможуть" брати участь у виборах на вищий пост української автокефальної церкви. За його словами, є інформація про відповідний лист від Вселенського патріарха, нібито направлений до Київського патріархату і УАПЦ.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності з канонами православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3095028
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору