EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  9556  56
Матеріали за темою:

 Якщо РПЦ засумнівалася в правах Вселенського патріарха, вона має зректися власної автокефалії, - архієпископ Тельміський Іов (Геча)

Щодо РПЦ будуть застосовані "певні рішення" в разі продовження спротиву автокефалії Української церкви.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив в інтерв'ю "ВВС Україна" представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов.

Зокрема, архієпископ Іов наголосив, що на світовому рівні суддею або арбітром є Константинополь і ніхто інший.

Юридично Вселенський патріарх має абсолютне право проголошувати автокефалію, це його привілей, якщо ж РПЦ сумнівається стосовно цього, вона має зректися власної автокефалії.

"Патріарший статус їй був даний у XVI столітті Вселенським патріархом Єремією ІІ, і в цьому документі чітко сказано, що московському архієрею дається право називати себе патріархом при тому, що він має визнавати Константинопольського патріарха як свого главу", - сказав архієпископ.

Він додав, що деякі каноністи вважають, що, оскільки ці нові патріархати, нові автокефалії були створені Вселенським патріархатом, то в певний момент, якщо Вселенський патріархат визнає це за потрібне, він може і скасувати цей статус.

На запитання журналіста, чи означає це, що в певний момент Константинополь може просто скасувати Російську церкву (її автокефалію), владика Іов відповів дипломатично:

"Ми сподіваємося, що Православна церква Росії прийде до розуму і повернеться в єднання зі Вселенським престолом, бо Вселенський престол не бажає рвати з нею відносин. Але якщо така ситуація продовжуватиметься довгий час, звичайно, Вселенський престол буде змушений приймати певні рішення, щоб забезпечити єдність церкви", - сказав архієпископ.

Нагадаємо, раніше патріарх Московський Кирил назвав процес надання Константинополем автокефалії Українській церкві глобальним замовленням на руйнування "острова свободи" - РПЦ.

11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094808
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору