EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  13717  133
Матеріали за темою:

 УПЦ МП в Україні більше не існує, - архієпископ Тельміський Іов (Геча)

Ієрархи всіх українських церков із 11 жовтня 2018 року в очах Фанару мають однаковий статус - ієрархів Вселенського престолу.

Про це заявив представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов в інтерв'ю "ВВС Україна", передає Цензор.НЕТ.

За словами Іова, одним із пунктів історичного рішення Вселенського престолу від 11 жовтня було скасування синодального акта про передачу Київської митрополії - тобто фактично території України - в управління Російській церкві.

"Скасуванням акта 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні… З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер мають чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування та існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні", - пояснює архієпископ Іов.

Архієпископ Іов наголосив, що вирішуючи українське питання, Вселенський патріархат "нічого не набуває".

"Якби Вселенський патріархат хотів щось отримати, він міг би просто відродити свою митрополію, яка існувала в Києві до кінця XVII століття. Але Константинополь цього не бажає. Константинополь бажає подарувати Україні автокефалію, щоб в Україні була своя церква", - сказав він.

Нагадаємо, раніше патріарх Московський Кирил назвав процес надання Константинополем автокефалії Українській церкві глобальним замовленням на руйнування "острова свободи" - РПЦ.

11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094779
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору