EN|RU|UK
 Політика України
  574  6

 У ЗСУ за контрактом служать понад 25 тисяч жінок, з них 3,4 тисячі - на офіцерських посадах, - Климпуш-Цинцадзе

Контрактну військову службу в Збройних силах України проходять понад 25 тисяч жінок, з них 3,4 тисячі - на офіцерських посадах.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на семінарі "Обґрунтування доцільності та можливостей врахування гендерного компоненту в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"У Збройних силах України вже зараз понад 25 тисяч жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками, з них 3,4 тисячі - на офіцерських посадах. Такі цифри свідчать, що миротворчий внесок жінок величезний і спекуляції на гендерну тему спростовує сама реальність. Саме в цій суворій реальності - у час гібридних загроз, триваючої війни Росії проти України, жінки ціною власного життя і здоров’я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що таку тенденцію в лавах ЗСУ потрібно не зупиняти, а нарощувати.

"Українська армія має надійну опору в наших жінках, які не перестають тішити нас своїми успіхами. Україна є єдиною державою, яка під час війни ухвалила Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325, що вже має позитивні результати. Наразі впевнено можемо говорити про успішну реалізацію Національного плану дій з імплементації цієї резолюції. Тішуся, що кількість посад, на які можна призначати військовослужбовців-жінок, суттєво збільшилася, а отже, маємо вже перших жінок генералів - Людмилу Шугалей та Оксану Хоменко", - наголосила віце-прем’єр-міністр.

Вона також додала, що, крім жінок-генералів, в Україні вже є дві перші жінки-водолази, а на конкурс з відбору кандидатів в антарктичну експедицію вже подали заявки 26 жінок.

"У контексті позитивних гендерних новин маю згадати і про Міноборони, де у вересні з’явилося 19 гендерних радників у військових вишах та установах культури. Маю надію, що наступного року такі гендерні радники почнуть з’являтися в кожній військовій частині та структурних підрозділах Міністерства оборони та Генерального штабу", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094725
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору