EN|RU|UK
 Економіка
  1426  42

 ЄБРР поліпшив прогноз зростання ВВП України: зросте на 3%

Перспективи покращилися завдяки відновленню співпраці з МВФ.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3 до 3,5 відсотка у 2018 році. Про це йдеться у звіті "Регіональні економічні перспективи", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

"Економіка України продовжує вихід із гострої рецесії, а прогноз її розвитку покращився завдяки перспективі відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ)", - йдеться й заяві ЄБРР. У банку зазначають, що підписання і виконання нової угоди stand-by з МВФ допоможе задовольнити потреби України в зовнішньому фінансуванні в найближчій перспективі та підтримати макроекономічну стабільність під час виборчого циклу 2019 року.

ЄБРР прогнозує темп економічного зростання України на рівні 3,5 відсотка у 2018 і 3,0 відсотка у 2019 році. Для порівняння, у 2017 році цей показник становив 2,5 відсотка.

У звіті також зазначається, що на 2018-2019 роки припадає погашення значної частини державного боргу України в іноземній валюті, що "створює ризики для цього прогнозу". У той же час "швидкий темп зростання реальної заробітної плати і грошових переказів стимулював споживання серед населення, а інвестиції в основні фонди продовжували досить швидко зростати протягом перших двох кварталів 2018 року, хоча і повільніше, ніж у той самий період минулого року", зазначають у ЄБРР.

Нагадаємо, 19 жовтня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення в Україні підвищиться на 23,5%. Таким чином, вартість газу для населення становитиме 8550 грн за 1000 м³. До 1 листопада населення отримуватиме газ за полпередньою ціною - 6958 грн за 1000 м³.

Цього ж дня в МВФ повідомили, що Україна і Фонд домовилися про нову 14-місячну програмуспівпраці, що передбачає надання $ 3,9 млрд. Повідомлялося, що остаточне рішення про нову програму виконком МВФ має ухвалити в 2019 році.

При цьому в попередньому проспекті емісії єврооблігацій Міністерства фінансів зазначено, що рада директорів МВФ готова затвердити нову програму підтримки економічної політики України тільки після того, як зростання цін на газ для населення відіб'ється в тарифах на опалення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094699
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору