EN|RU|UK
 Політика України
  3676  76

 Північний потік-2: треба юридично закріпити гарантію транзиту газу через Україну, - посол України в ФРН

На думку дипломата, відповідну угоду могли б підписати представники України, Євросоюзу та Росії.

Роль України в транзиті газу до Європи необхідно закріпити угодою, яка матиме юридичну силу на міжнародному рівні і буде чітко окреслювати обсяги поставок газу. Про це в ефірі програми "Нині вже" на Громадському заявив посол України в Німеччині Андрій Мельник, повідомляє Цензор.НЕТ.

Дипломат нагадав, що під час візиту до України канцлерка ФРН Ангела Меркель повторила свою обіцянку зберегти роль України в транзиті газу до Європи.

"Я переконаний, що нам вдасться запустити ефективний механізм забезпечення правових гарантій цієї ролі України", — сказав Мельник.

Посол зазначив, що цей процес фактично розпочався на тристоронній зустрічі між Україною, Росією та Єврокомісією щодо транзиту російського газу в липні цього року.

"Це повинна бути, звичайно, угода, яка буде мати міжнародно-правовий характер для того, щоби транзитна роль і, насамперед, конкретні обсяги газу були чітко гарантованими", — наголосив Мельник.

Він також розповів, що німецька сторона шукає рішення цієї проблеми, тому що розуміє, що втрата значної частини транзиту похитне економіку України і "може поставити під загрозу стабільність в державі".

Говорячи про можливі терміни ухвалення угоди Мельник сказав, що рішення залежить не тільки від України, а й від Росії та Європи, але він "має надію, що це вдасться зробити якнайшвидше".

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін розглядає будівництво "Північного потоку-2" "не так критично", як Київ та виступає за збереження транзитної ролі України.

Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на $0,7 млрд.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. За даними міністерства фінансів, одні тільки прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема "Північного потоку-2".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094697
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору