EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2709  38

 В окупованому Криму дітей змушують вступати до "юнармії", - правозахисники

Згідно з міжнародним правом, такі дії є військовим злочином.

Правозахисники зафіксували нові факти мілітаризації дітей в окупованому Севастополі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Як інформує Кримська правозахисна група, в Севастополі в "російський рух школярів" і "юнармію" взяли 1 800 неповнолітніх місцевих жителів.

Правозахисники заявляють, що Росія, проводячи в Криму пропаганду служби у своїй армії, скоює військовий злочин.

"Пропаганда війни і призов до армії-окупанта, відповідно до міжнародного гуманітарного права, є військовим злочином. Виховання в дітях позитивного ставлення до армії, військових і парамілітарних формувань, схиляння дітей і молоді до військової служби в армії держави-окупанта, створення позитивного образу війни призводять до порушення базового права, закріпленого в міжнародному документі, який РФ ратифікувала 23 серпня 1993 року", - пояснила експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

За її словами, під час заходів з так званого "військово-патріотичного виховання" дітей і молодь у Криму вчать користуватися вогнепальною зброєю і носити військову форму, підлітків знайомлять з різними видами озброєння, викладають уроки рукопашного бою та основи військової науки.

"Одна з основних цінностей, яку вкладають у свідомість дітей на таких уроках, - це перемога у війні з допомогою збройного конфлікту. За допомогою подібного виховання в свідомості дітей відбувається легалізація окупації Криму і дій парамілітарних формувань. Таким чином жителів українського півострова з дитинства привчають почуватися громадянами Росії і готують їх до захисту інтересів держави-окупанта, зокрема й з допомогою служби в її збройних силах чи служби в парамілітарних формуваннях, що є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права", - заявила Сєдова.

За даними "уряду" Севастополя, на сьогодні в місті діють 65 "юнармійських загонів" загальною чисельністю близько 7 тис. осіб.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094384
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору