EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4383  14
Матеріали за темою:

 Усім провокаціям або запобігатимуть, або зупинятимуть їх у зародку, - директор Інституту стратегічних досліджень Павленко розвіяв основні міфи про автокефалію УПЦ

Директор Національного інституту стратегічних досліджень, екс-заступник глави Адміністрації Президента, який від імені України багато місяців вів переговори із Вселенським Патріархатом щодо Томосу, назвав три основні міфи про автокефалію УПЦ, які розповсюджуються серед українців.

Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

За словами Павленка, перший міф стосується того, що "все одно церква буде якось підпорядкована Вселенському патріарху, не буде ніякої незалежності".

"Дезавуюю: в рішенні Синоду Вселенського патріархату чітко сказано, що йдеться про створення незалежної церкви, яка сама визначає свого предстоятеля і сама вершить всі свої внутрішні питання. Тому в українській історії за 1030 років після прийняття на державному рівні християнства Володимиром вперше йдеться про створення незалежної Української Православної Церкви", - зазначив він.

Другий міф - "обов'язково будуть сутички, обов'язково буде кров".

"Брехня. Усім провокаціям або запобігатимуть, або зупинятимуть у зародку - як це і сталося 14 жовтня. Ніякої схильності до сутичок немає, закон України орієнтований на компроміс. За необхідності туди можна внести конкретизувальні зміни. Тому буде мир, і буде спокій, і держава буде це забезпечувати своєю силою", - стверджує Павленко.

Третій міф - "всі інші православні церкви підтримують Російську Православну Церкву".

"Брехня. Практично всі ці церкви зайняли зараз позитивно-нейтральну позицію. Чекають, чим закінчиться питання про надання автокефалії, вручення Томосу новообраному предстоятелю. І, швидше за все, коли це буде зроблено мирно, добровільно і без конфліктів, інші православні церкви визнають нову церкву, нового предстоятеля. Таким чином, росіяни практично самі себе заганяють в ізоляцію", - пояснив Директор НІСД.

Повний текст інтерв'ю читайте тут.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094363
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору