EN|RU|UK
 Політика України
  3889  18

 Страсбурзький суд може визнати, що Росія контролювала Крим ще до захоплення, - суддя ЄСПЛ Юдківська

Європейський суд з прав людини, розглядаючи скаргу України проти Росії, має визначити дату, від якої окупанти встановили контроль над Кримським півостровом, взявши відповідальність за всі порушення прав людини.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в інтерв'ю судді Ганни Юдківської "Європейській правді".

Вона зазначила, що скарга щодо Криму стосується подій, що передували окупації, а також подій після неї - імовірних порушень прав людини в Криму, тобто на території, яку контролює Росія і де цей контроль визнається самою Росією.

"Там ідеться і про порушення прав кримських татар, і про купу інших ситуацій, де Україна вважає, що має стати на захист прав громадян, які порушуються з боку РФ. Це, зокрема, рішення російських судівпро визнання Меджлісу екстремістською організацією і чимало інших дій російської влади, яка сьогодні контролює Крим", - пояснила Юдківська, додавши, що в скарзі "є інші суттєві порушення прав людини, скоєні - як стверджує Україна - через ефективний контроль РФ на півострові навіть наприкінці лютого і на початку березня 2014 року".

Суддя зазначила, що в скарзі "йдеться про дуже серйозні звинувачення на адресу Росії".

"Це і ст. 2 конвенції про право на життя, і ст. 3 про заборону катування, і ст. 5 про незаконне позбавлення волі. Там були викрадення активістів, були порушення свободи слова, коли журналістів арештовували і відбирали в них обладнання і матеріали, і купа іншого", - пояснила вона.

Україна звинувачує Росію також у переслідуванні національних меншин, включно із закриттям Меджлісу.

Попри те, що Рада Європи вважає Крим українським, винною в порушенні прав людини на півострові визнається держава, яка контролює його, тому ЄСПЛ має встановити, коли Росія взяла на себе відповідальність за системні порушення прав людини в Криму. За словами судді, Україна стверджує, що РФ контролювала Крим ще в лютому 2014 року.

"Також у цій скарзі - епізоди, які, власне, призвели до самої анексії", - розповіла Юдківська.

"Ключове питання - чи контролювала Росія Крим ще до моменту анексії, тобто до 27 березня 2014 року", - пояснила вона.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094282
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору