EN|RU|UK
 Політика України
  849  10

 Справа "Україна проти Росії" щодо Криму вже готова до розгляду: слухання відбудеться 27 лютого, - суддя ЄСПЛ Юдківська

Має бути проведено два слухання у справі.

Суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська повідомила про дату розгляду першої міждержавної справи за скаргою України проти РФ і спрогнозувала період ухвалення рішення щодо неї. Про це вона заявила "Європейській правді", передає Цензор.НЕТ.

Справа "Україна проти Росії" про масові порушення плав людини в Криму в період анексії вже готова до розгляду. За словами судді, має бути проведено два слухання у справі. Лише одне з них буде відкритим; його дата вже визначена.

"Слухання відбудеться 27 лютого 2019 року", - повідомила суддя.

"Процедура така: ЄСПЛ проводить комунікацію з урядами обох держав. Після цього відбувається розгляд справи, це - перші слухання. Далі Велика палата формує попередній висновок із принципових питань - чи є порушення, чи немає. Триває процес підготовки рішення, і Велика палата збирається знову, на другі слухання, де вже розглядає проект самого рішення і голосує остаточно", - розповіла Юдківська.

За практикою ЄСПЛ, між першим слуханням і ухваленням рішення суду минає приблизно рік. Суддя вважає, що ця справа не стане винятком.

"Можна розраховувати, що і у кримській справі "Україна проти Росії" за рік буде рішення суду, принаймні, щодо її прийнятності і щодо суті. А ось питання компенсації, з високою ймовірністю, буде відкладене", - розповіла вона.

"Кримське справа" стосується подій, що передували окупації, а також безпосередньо після окупації - імовірних порушень прав людини в Криму. Україна звинувачує Росію в порушенні ключових прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини - право на життя, норми про заборону тортур, незаконного позбавлення волі, викрадення людей, порушення свободи слова тощо.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094279
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору