EN|RU|UK
 За кордоном
  2155  45

 У Росії організація хворих на діабет, визнана "іноземним агентом", оголосила про ліквідацію

Саратовська регіональна громадська організація інвалідів, хворих на цукровий діабет (СРГОІХЦД), буде ліквідована. Про це повідомила президент організації Лариса Сайгіна на засіданні суду, який розглядав питання про включення СРГОІХЦД до реєстру "іноземних агентів"

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише російська газета "Коммерсантъ".

Сайгіна зазначила, що більшість членів правління більше не хочуть займатися громадською діяльністю. "Ми все одно ні на що не можемо вплинути. Зараз я вже думаю, що в грудні 2017 року треба було нам зареєструватися як іноземний агент. Але я була впевнена у своїй правоті. Я і зараз в ній впевнена. Напевно, ми продовжували б нормально працювати. А зараз нам призначено вже 300 тис. руб. штрафу і гроші нам взяти ніде", - розповіла вона.

Організацію хворих на цукровий діабет визнали "іноземним агентом" у травні 2018 року після скарги студента медичного університету Микити Смирнова, який "прочитав в інтернеті", що СРГОІХЦД існує на гроші іноземних компаній.

Після цього організацію і її колишнього керівника Катерину Рогаткіну оштрафували. Перевірка показала, що некомерційна організація з 2009 року отримувала фінансування з Німеччини, Данії і Швейцарії на суму, еквівалентну приблизно $9,8 тис.

Професор Саратовської державної юридичної академії Іван Коновалов, який проводив експертизу для суду, заявляв, що співтовариство хворих на діабет "формує передумови для дискредитації органів влади" і передає іноземним партнерам інформацію про "больові точки регіону".

29 жовтня Жовтневий районний суд Саратова ухвалив, що організація має стати на облік у реєстр "іноземних агентів", незважаючи на заяву про ліквідацію, пишуть "Вільні новини". Поняття "іноземний агент" регулюється ухваленими в 2012 році поправками до низки російських законів.

Таким агентом вважається некомерційна організація, яка отримує грошові кошти від іноземних держав, організацій і громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території РФ. Іноземні агенти мають реєструватися в Мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях.

Їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту, також вони мають звітувати перед владою про свою діяльність.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094231
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору