EN|RU|UK
 Політика України
  355  4

 Переслідування окупантами кримськотатарських правозахисників пов'язане з їхніми виступами в ОБСЄ, - адвокат Гемеджі

Російські окупанти в Криму переслідують кримськотатарських активістів і адвокатів у зв'язку з їхніми виступами на заходах ОБСЄ в Європі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку 30 жовтня в ефірі Радіо Крим.Реалії висловила кримський юрист Ліля Гемеджі, якій разом з іншими правозахисниками вручили застереження на засіданні "Кримської солідарності" 27 жовтня.

"Триває системний тиск на правозахисників, на адвокатів. Починалося все з Еміра-Усеїна Куку, потім було резонансне затримання Сервера Мустафаєва, 10 діб арешту для адвоката Еміля Курбедінова. Останнім часом цей тиск посилюється. Страшно не те, що Крим може залишитися без адвокатів, здатних захистити у політично мотивованих справах, оскільки такі справи мають певний характер - відбувається тиск на єдиний у Криму незалежний майданчик, який чинить опір правовому беззаконню, тобто "Кримську солідарність", - сказала Гемеджі.

Вона нагадала, що торік координатор громадського об'єднання "Кримська солідарність" Ділявер Меметов виступав на засіданні ОБСЄ і "доносив інформацію про те, що відбувається в Криму", а в 2018 році Гемеджі разом із адвокатом Едемом Семедляєвим брали участь в засіданні ОБСЄ в Римі, присвяченому дискримінації за релігійною ознакою.

На засідання "Кримської солідарності" в Сімферополі 27 жовтня прийшли співробітники прокуратури окупантів у супроводі невідомих у масках, а також співробітника "поліції".

Адвокату Едему Семедляєву, юристу Лілі Гемеджі, а також координатору громадського об'єднання "Кримська солідарність" Діляверу Меметову вручили застереження про недопущення порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму.

Пізніше в Криму обмежили доступ до інтернет ресурсу громадського об'єднання "Кримська солідарність".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094149
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору