EN|RU|UK
 Політика України
  216  2

 Це чергова спроба залякування та продовження цілеспрямованої дискримінаційної політики щодо кримських татар, - МЗС України стосовно посилення репресій в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України рішуче протестує проти чергових репресій з боку окупаційної російської влади в окупованому Криму і вимагає припинення переслідування активістів.

Про це йдеться в заяві МЗС, передає Цензор.НЕТ.

"Міністерство закордонних справ України рішуче протестує проти чергового посилення репресій з боку Російській Федерації щодо громадян України на тимчасово окупованих територіях АР Крим та м. Севастополь", - йдеться в заяві.

У міністерстві нагадали, що 27 жовтня російські силовики увірвалися на засідання об'єднання "Кримська солідарність" і перешкоджали його проведенню.

"Закиди адвокату Едему Семедляєву, правозахисниці Лілі Гемеджи та координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову в порушенні антитерористичного та антиекстремістського законодавства є черговою спробою залякування", - наголосили в українському МЗС.

Крім того, в міністерстві занепокоєні сьогоднішніми повідомленнями про нові обшуки у домівках кримських татар, які завершилися затриманням представника кримськотатарської громади Ділявера Гафарова.

МЗС знову привертає увагу міжнародних партнерів, що використання РФ антитерористичного законодавства для переслідування інакомислення та правозахисної діяльності на окупованих українських територіях дискредитує антитерористичні заходи світової спільноти, стороною яких є Москва.

Зовнішньополітичне відомство також наголошує на неприпустимості намірів російської окупаційної влади передати власність Меджлісу кримськотатарського народу керованому з Москви "Духовному управлінню мусульман Криму". За словами дипломатів, це є продовженням цілеспрямованої дискримінаційної політики окупаційної влади щодо кримських татар - корінного народу Криму.

"Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації негайного припинення переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу", - наголосили в міністерстві.

У МЗС зазначили, що Кремль має в повному обсязі виконати вимоги резолюцій Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан із правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094137
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору