EN|RU|UK
 За кордоном
  2669  34

 Із 1970-х років людство знищило 60% тварин на планеті, - звіт WWF

30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF оприлюднив дані звіту "Жива планета" 2018, чи не найбільшого дослідження стану і чисельності популяцій у світі.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба WWF в Україні

В рамках дослідження вчені проаналізували дані 16704 популяцій 4005 видів за 1970-2014 роки.

Динаміка "Індексу живої планети" свідчить про зниження кількості хребетних тварин на 60% протягом зазначеного періоду. Тобто в середньому кількість популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб зменшилась за останні 40 років більш ніж наполовину. Найбільш різке скорочення спостерігається зокрема у Південній та Центральній Америці — на 89% від 1970-го року. Найвразливішими виявилися прісноводні види, чисельність популяцій яких скоротилися на 83%.

Серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття у світі науковці називають "Велике прискорення" — явище, коли, починаючи з 1950 року, усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію, а це призвело до безпрецедентних змін на планеті. Вони також вважають, що людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен — коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому.

Попри те, що зниження чисельності популяції особливо стрімке у південній півкулі, не оминуло воно також і європейський континент.

Ольга Денищик, координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні:"Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною як сьогодні. І на жаль, мало хто розуміє, як тісно ми пов'язані із мережею життя, яку називають біорізноманіттям. Найшвидше зникають види, пов’язані із прісноводними екосистемами. Одна із останніх українських втрат — це осетер європейський, якого ще називають атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини. Сьогодні на черзі зникнення — наступні видів осетрових".

Окрім осетра європейського, в Україні за останні півстоліття також зникли тюлень-монах, довгокрил звичайний і ховрах європейський. Щоб привернути увагу українців до втрати біорізноманіття команда WWF в Україні ініціювала кампанію "Зниклі сторінки. 404", де розповідає про види, які більше не існують в Україні.

Марічка Закалюжна, кооординаторка кампанії "Жива планета" 2018 в Україні:"Ми мало не кожен день зустрічаємо сторінку 404 у мережі, тобто таку, яка з якихось причин більше не існує. У дикій природі України, на жаль, так само є такі сторінки. Тож ми використали цю ідею, щоб наочно показати, яких сторінок світу дикої природи України більше не існує. Приєднатися до кампанії дуже легко — для цього достатньо поширити інформацію серед своїх друзів, зокрема через соціальні мережі. Якщо ви готові на більше — запрошуємо змінити свій спосіб життя на більш ощадний з точки зору використання природних ресурсів".

WWF закликає уряди, бізнес та громадські організації взяти новий курс на такі взаємини між людиною і природою, які допоможуть не лише зупинити втрату біорізноманіття, а й відновити його до первинного стану.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094061
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору