EN|RU|UK
 За кордоном
  48223  212

 Усі російські атомні підводні човни видно в Пентагоні з точністю до метра, і, в разі початку великої війни, їх буде миттєво знищено, - РосЗМІ

У Міноборони Росії розгорається черговий скандал: з'ясувалося, що скритність атомних підводних човнів, на забезпечення якої за всі роки існування СРСР, а потім і РФ, були витрачені мільярди бюджетних коштів, існує лише в головах адміралів.

Як передає Цензор.НЕТ, потенційний стратегічний противник в особі США навіть не обтяжує себе пошуками російських підводних човнів: якимось незбагненним чином їх йому видно і так, пише російське видання "Военно-промышленный курьер".

Те, що секретні маршрути стратегічних російських атомних підводних човнів, для США зовсім не секретні, з'ясувалося в ході недавніх навчань у Баренцовому морі. По суті це означає, що, в разі початку глобального конфлікту, вся морська частина російської "ядерної тріади" може бути ліквідована точковими ракетними ударами практично миттєво: АПЧ навіть не встигнуть перевести в бойове положення.

- Офіцери-підводники з Североморська наклали траєкторію польоту американського розвідувального корабля "Оріон" на карту розташування наших АПЧ в ході навчань, - пише журналіст "ВПК" Максим Климов. - І всі десять точок повороту його маршруту припадали якраз на місця розташування наших підводних човнів. Тобто він їх навіть не шукав, а завжди прямував до конкретної точки. "Оріон" виходив без будь-яких галсів точно на наш АПЧ, скидав буй і йшов до наступного.

При цьому, констатує видання, чисто волюнтаристичний перерозподіл фінансування ВМФ Росії на користь підводного флоту тримає на голодному пайку як надводне кораблебудування, так і морську авіацію. Наприклад, можливості розробленого ще в 1961 році протичовнового літака Іл-38, покликаного знаходити під водою американські АПЧ, близькі до нуля, коли справа стосується сучасних малошумних об'єктів - зокрема, атомних підводних човнів класу Seawolf. При цьому навіть недавня модернізація технології пошуку (стару систему "Ленінець" замінили на "Новелу", втім, все одно зроблену за принципами 70-х років ХХ століття) ситуації не врятувала - американських стратегічних ракетоносців росіяни як і раніше не бачать.

Як США вдається виконувати це завдання - російські військові поки не розуміють. Очевидно, йдеться про якісь супутникові технології, що дозволяють американцям відстежувати російські АПЧ навіть на великій глибині. Однак факт залишається фактом: їх усіх видно в Пентагоні з точністю до метра, і, в разі початку великої війни, вони будуть миттєво знищені, не встигнувши випустити ядерні ракети.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3094051
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору