EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  1607  33

 Суд зобов'язав НАБУ відкрити провадження про розтрату коштів чиновниками Кабміну, у Мін'юсті це назвали тиском на уряд

Судове зобов'язання НАБУ порушити справу проти посадових осіб Кабміну - безпрецедентний тиск на уряд, Мін'юст і юридичних радників світового рівня Latham & Watkins і Hoganlovells, що захищають інтереси держави Україна на суму 5,5 млрд доларів США у справі проти акціонерів ВАТ "Укрнафта".

Про це заявляють у Мін'юсті, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт відомства.

Як інформує Інтерфакс-Україна, Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про зловживання владою, про розтрату коштів колишнім прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, міністром юстиції Павлом Петренком і ще деякими чиновниками Мін'юсту.

Про це йдеться у рішенні Солом'янського райсуду від 17 жовтня.

Згідно з текстом рішення, до Солом'янського райсуду надійшла скарга на бездіяльність НАБУ - нереєстрацію заяви про злочини, скоєні екс-прем'єром, міністром юстиції, заступником міністра юстиції та іншими посадовими особами Мін'юсту за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовими становищем), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України.

"Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню", - йдеться в судовому рішенні.

Суд, посилаючись на норми Кримінального процесуального кодексу, визначив, що НАБУ, будучи державним правоохоронним органом, мало внести відомості до ЄРДР, відмова в прийнятті та реєстрації заяви або повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

"Зобов'язати посадову особу Національного антикорупційного бюро України, до компетенції якої входить внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань... внести до ЄРДР відомості про кримінальні правопорушення", - наголошується в ухвалі суду.

Водночас, Міністерство юстиції України офіційно повідомляє, що розповсюджена у ЗМІ інформація щодо зловживання службовим положенням з боку вищого керівництва Мін'юсту в рамках придбання юридичних послуг для представництва держави України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ "Укрнафта" в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція) категорично не відповідає дійсності.

"З огляду на те, що слухання по найбільшому позову проти України за всю історію держави відбудеться на початку 2019 року, розповсюдження недостовірної інформації спрямоване на дискредитацію інституцій, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах, зокрема щодо претензії міноритарних акціонерів ПАТ "Укрнафта" до України на 5,5 мільярдів доларів США.

Міністерство юстиції захищає інтереси держави України в міжнародних судах, із залученням найбільш компетентних юридичних радників – міжнародних юридичних компаній світового рівня, з відповідним досвідом та підтвердженою репутацією. Залучення саме такого рівня юридичних радників Latham&Watkins та HoganLovells відбулося із чітким дотриманням процедур та відповідно до чинного законодавства, яке регулює відбір юристів і консультантів у справах проти держави України.

Офіційно заявляємо: поширена у ЗМІ дезінформація в рамках даної резонансної справи проти України є ніщо інше, як організована спроба тиску на Кабінет міністрів, Міністерство юстиції та державу Україна напередодні засідання у справі на початку наступного року", - йдеться у заяві Мін'юсту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093986
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору