EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  4353  149

 Зарплати в гірничо-металургійному комплексі України практично не поступаються доходам заробітчан, - експерти

Згідно з різними даними, на заробітки за кордон в останні роки з України виїхало від 3 до 6 млн осіб.

За обіцянками роботодавців щедро платити часто ховається шахрайство - в Польщі часто не виплачують останні зарплати, а умови життя заробітчан залишають бажати кращого, в Росії під виглядом заробітків можна загриміти за ґрати зі звинуваченням у поширенні наркотиків, у країнах Скандинавії високий ризик бути депортованим без будь-яких виплат. Про це йдеться в статті "Ти не людина, ти тінь": Як обманюють українських заробітчан за кордоном" на 112.ua.

При цьому, зазначають експерти, гроші, на які заробітчани їдуть за кордон, можна заробити і в Україні. Зокрема, високі зарплати в гірничо-металургійному комплексі України.

Нещодавно журнал "Вісник. Рейтинг", який публікується за підтримки Державної фіскальної служби, опублікував дані щодо зайнятості в сфері ГМК. Так, гірничо-металургійна група "Метінвест" забезпечує роботою 64 786 осіб, що становить 34% всіх співробітників галузі. Друге місце за кількістю співробітників серед металургійних компаній займає "АрселорМіттал Кривий Ріг". У трійку найбільших роботодавців галузі також увійшов Дніпровський металургійний комбінат.

Як зазначило видання, в галузі досить високі - за мірками України - зарплати. Так, середня зарплата співробітника "Метінвесту" перевищує середню по країні на 59% і становить 14 535 грн (при цьому в Запорізькій області вище на 83%, ніж в середньому по країні, - 16 285 грн). З огляду на значно меншу собівартість життя в Україні, ці суми подібні до тих, що гастарбайтери заробляють за кордоном.

Експерти наголошують на важливості ГМК для економіки України. "Історично склалося так, що металургія - одна з найважливіших галузей для української економіки, а також один із основних драйверів формування валютної виручки", - зазначає директор Інституту економічної безпеки Олександр Рябченко.

За словами голови Федерації металургів України Сергія Біленького, на сьогодні ГМК - це близько 30% промислового виробництва країни, а також не менше 30% валютної виручки. "В галузі, без урахування суміжних галузей, працює близько 250 тис. осіб. Раніше було більше (до втрати непідконтрольних територій) - не менше 350 тис. осіб. Зараз ми виготовляємо удвічі менше сталі, ніж у 2006 році. Було 42 млн т сталі на рік, зараз - 21 млн т. Якщо враховувати кількість людей, які зайняті в суміжних галузях, то це не менше 1 млн українців", - розповідає Біленький.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко додає, що ГМК - це і традиційно основна експортна галузь. "Зараз на частку галузі припадає не менше 25-27% в обсязі валютної виручки. Ще одна стаття, за рахунок якої формується валютна виручка в останні роки, - це аграрна галузь. Ця галузь і металургія на сьогодні є основними, які забезпечують надходження валюти в країну", - говорить Охріменко.

Експерт зазначає, що цього року на тлі загального зменшення обсягу експорту з України зростає експорт металу. "Якщо брати окремо по позиціях, то в нинішньому році металурги змогли наростити виробництво сталі (3%), чавуну (10%), прокату (10%). Це хороші показники. У сфері металургії зайнята велика частина населення, до того ж вона сконцентрована в окремих областях, де альтернативи у вигляді інших виробництв особливо немає", - говорить Охріменко.

За його словами, в найближчій перспективі не видно інших промислових галузей, які можуть скласти конкуренцію ГМК у плані надходження валютної виручки в Україну. "У далекій перспективі альтернативну виручку Україні можуть приносити транспортні коридори. Але це в перспективі. У найближчі 5-10 років металургія залишиться флагманом однозначно", - упевнений економіст.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093954
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору