EN|RU|UK
 Події
  4279  10

 Денісултанов, який вчинив замах на Окуєву та Осмаєва, вільно почувається в Лук'янівському СІЗО і влаштовує вистави в суді, сподіваючись, що його обміняють, - Осмаєв

Артур Денісултанов, обвинувачений у замаху влітку 2017 року на Адама Осмаєва та Аміну Окуєву, сидить у СІЗО м.Києва "з усіма зручностями", влаштовує вистави на суді і дуже сподівається, що його обміняють на когось з українських політв'язнів, які перебувають у Росії.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів Адам Осмаєв.

"Тривають засідання. Денісултанов влаштовує вистави. Всі експертизи вказують на те, що він стріляв, тому йому нічого іншого не залишається, окрім як влаштовувати якісь концерти, намагатися на мене якусь тінь навести. Він прискіпується, наприклад, до того, що на машину в нас документів не було з собою. Про якісь малозначні речі каже, щоб відвернути увагу від головного. Він - досвідчений рецидивіст, уже багато разів був у в'язниці. До речі, у нього є зв'язок у в'язниці, він поширює звідти дезінформацію", - розповів Осмаєв.

"На жаль, там прохідний двір. У СІЗО СБУ (установа в Аскольдовому провулку Києва, де тримають переважно заарештованих у справах, які веде СБУ. - Ред.), наприклад, такого немає бардаку. У Лук'янівці ж він вільно пересувається, грає в карти, телефонує знайомим, у нього є зв'язок, інтернет, заборонені продукти, все в нього є... Наприклад, він зараз в інтернет викинув частину записів, які робив, коли спілкувався зі мною та Аміною. Він же нам представився журналістом Le Monde, типу інтерв'ю в нас брав, записував. Ми з Аміною розповіли про це слідству, а адвокат Денісултанова ставив цей факт під сумнів, питали, а де ж вони тоді, якщо вони були? А ці записи зникли - їх не було ні в його телефонах, взагалі ніде. А зараз вже з'явилися в нього! Значить, подільники йому скинули. А він частину з них в інтернет викинув ...", - повідомив Осмаєв.

За його словами, Денісултанов дуже хоче, щоб його обміняли на когось з українських політв'язнів. Адам упевнений, що в Росії Денісултанова можуть вбити.

"Але, думаю, йому краще співпрацювати зі слідством і розповісти все. Тоді він отримав би маленький термін тут, в Україні. Тому що, я думаю, в Росії його чекає розправа. Адже вони, я думаю, вже знають, що він все розбовтав на самому початку і не дуже цим задоволені... Адже і в Австрії, коли його заарештували, він розповідав західним журналістам, що існують списки Кадирова на ліквідацію", - розповів Осмаєв.

Осмаєв також знайшов однокласників Денісултанова, які з ним навчалися в школі в Гудермесі.

 Денісултанов, який вчинив замах на Окуєву та Осмаєва, вільно почувається в Лукянівському СІЗО і влаштовує вистави в суді, сподіваючись, що його обміняють, - Осмаєв 01

Денісултанов - ліворуч знизу в піджаку. Фото надано Адамом Осмаєвим

"За словами однокласників, його постійно били всі в школі, з хлопчиками він взагалі не спілкувався, з дівчатками тільки. І вже тоді був аферистом, обманював дівчаток, кидав. Був не зовсім урівноважений, плаксивий. Міг через погану оцінку розплакатися на уроці. У молодості виїхав до Росії, рідко в Чечні з'являвся. У Санкт-Петербурзі займався дрібним бандитизмом, аферами тощо. Мабуть, відтоді вже працював на спецслужби - радянські, потім російські... Засвітився спочатку в Австрії у зв'язку з ліквідацією Умара Ісраїлова. Ну, і зараз вже сюди приїхав", - повідомив Осмаєв.

"Сподіваюся, дасть Бог, все-таки він отримає максимальний термін. Не знаю, чи є там довічне ув'язнення в його статті. Але йому і 10 років буде досить, щоб у в'язниці там... Він просто немолодий", - заявив Осмаєв.

Також, за його словами, коли тільки затримали Денісултанова, він ще був переляканий, поранений, тому в нього був розв'язаний язик.

"Він сказав, що вказівку дали з Москви Кадирову (Рамзан Кадиров - глава Чеченської республіки. - Ред.), а Кадиров - своїм людям, зокрема Денісултанову. Він сам це говорив правоохоронцям. Але не під протокол, звичайно. А коли зрозумів, що в Україні не катують, що тут демократія, то почав уже інші історії складати", - повідомив Осмаєв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093901
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору