EN|RU|UK
 Суспільство
  15630  117
Матеріали за темою:

 З Росії почали виганяти біженців із Донбасу і відмовляються видавати їм російські паспорти, - "Коммерсантъ"

Біженці з Донбасу скаржаться на відмови у продовженні тимчасового притулку в Росії.

До редакції "Ъ"  звернулися громадяни України, які поскаржилися на проблеми з продовженням статусу біженця та тимчасового притулку на території Росії, передає Цензор.НЕТ.

За їхніми словами, в 2018 році замість переоформлення документів в органах МВС їм стали масово видавати на руки українські паспорти. Як повідомляв "Коммерсант", 25 жовтня Держдума РФ прийняла в першому читанні законопроект, що спрощує отримання громадянства для росіян і російськомовних громадян колишнього СРСР. Російські правозахисники вважають, що закон після набуття чинності допоможе українцям, які шукають притулку в Росії. За даними комітету "Громадське сприяння", на практиці біженцям з Донбасу відмовляють у продовженні тимчасового притулку і видворяють в Україну, де деякі з них опиняються під судом за участь у військових діях проти української армії. У МВС повідомили, що понад 100 тис. громадян України отримали в Росії тимчасовий притулок, а громадянство РФ з 2014 року набули понад 300 тис. українців.

У березні 2017 року після публікацій Старооскольский міський суд залишив біженку з Луганська Олену Прокопенко жити в місцевому готелі "Русь", колишньому пункті тимчасового розміщення для біженців від війни на Донбасі. Тоді їй дозволили залишитися в Росії до 18 серпня 2018 року, поки не закінчиться черговий термін її тимчасового притулку. Тоді ж Олену Прокопенко відновили на роботі, звідки раніше звільнили через відмову в прописці. "Після публікацій мені продовжили реєстрацію в муніципальному готелі, я плачу 5 тис. руб. на місяць за номер, - пояснила Олена Прокопенко. Юрист готелю Юрій Зарічний говорить, що їм не потрібні зі мною проблеми - "що треба, дамо". Але в управлінні з питань міграції мене і кількох хлопців допитували з пристрастю". Цього літа Олені Прокопенко в управлінні з питань міграції УМВС по Бєлгородській області знову продовжили тимчасовий притулок до 18 серпня 2019 року. Але попередили, що за цей час вона повинна оформити дозвіл на тимчасове перебування (ДТП) і регулярно звітувати в міграційній службі про зроблені кроки, бо "наступного разу притулок не продовжать". "На оформлення ДТП (рос. РВП)потрібні великі гроші, більш як 30 тис. руб., моя зарплата на фабриці в 12-17 тис. руб. не дозволяє мені відкласти таку суму", - розповіла Олена Прокопенко. При цьому вона вважає, що їй пощастило більше, ніж іншим її знайомим, що втекли до Росії з південного сходу України. Біженці, що проживають у Бєлгородській області розповіли, що з 2018 року громадянам України, які звернулися з проханням продовжити цей статус тимчасового притулку, почали повертати українські паспорти.

Сім'я Світлани Блохіної втекла в Старий Оскол з українського Докучаєвська 1 вересня 2014 року, вони з чоловіком живуть на орендованій квартирі. Кілька років працювали на фабриці "Слов'янка", але в цьому році їх звільнили через відмову в продовженні статусу і відсутність реєстрації. "Термін притулку закінчився у вересні, ми подали документи в липні, - розповідає Світлана Блохіна.- Нам подзвонили з управління МВС:"Приїжджайте в Бєлгород, рішення прийнято". Ми були впевнені в позитивному результаті, але в управлінні МВС нам повернули українські паспорти і видали повідомлення про відмову продовжити тимчасовий притулок". За її словами, Докучаєвськ "досі обстрілюється": "місто на лінії військових дій. В управлінні з міграції з нас стали вимагати довідку про обстріл. Багато з наших поїхали, але ми заплатили адвокату 25 тис. руб. і намагаємося оскаржити відмови. Виходить замкнуте коло: без реєстрації не знайти роботу, без роботи немає грошей на оформлення документів".

Мешканка селища Красний Луч Луганської області пенсіонерка Олена Полегаєва повернулася додому в Україну зі Старого Оскола в 2016 році, коли стали масово закривати пункти тимчасового розміщення біженців. "Перервала тимчасовий притулок, стало несила від такого пресингу, втомилася боротися", - пояснила вона. За її словами, військові дії в її місті не ведуться, але часто чути вибухи. У Старому Осколі до останнього часу залишалася її дочка з немовлям. "Міграційні служби ходять по домівках і перевіряють, щоб біженці жили за місцем реєстрації, штрафують. Але офіційно знімати житло дуже складно, - зізнається Олена Полегаєва.- Мою дочку, її чоловіка і дитину в Старому Осколі оштрафували на 2,5 тис. руб. кожного за проживання не за місцем прописки. Нещодавно зять був змушений виїхати назад в Україну, йому повернули український паспорт, сім'я розпалася".

"У Красному Лучі безробіття, там живуть самі старі, молодь поїхала", - продовжує пенсіонерка. За її словами, Росія платить жителям Донбасу допомогу в розмірі 3100 руб. на місяць, 1 тис. руб. з яких йде на оплату комуналки. Але справа не в нестачі коштів: "Нам не потрібні пільги або безкоштовне житло. Ми просимо продовжити нам притулок", - повторює Світлана Блохіна.

Голова комітету "Громадське сприяння", керівник мережі "Міграція і право" Світлана Ганнушкіна розповіла, що до неї постійно надходять аналогічні звернення від українських громадян. Світлана Ганнушкіна сумнівається, що законопроект про спрощений порядок надання російського громадянства буде на практиці працювати щодо громадян України. За її словами, поки практика йому суперечить.

В управлінні з питань міграції УМВС Росії по Бєлгородській області повідомили, що в 2018 році "звернення від іноземних громадян по отримання статусу біженця не надходили". За тимчасовим притулком звернулося 12 іноземних громадян, одному було надано статус. За продовженням статусу тимчасового притулку звернулося 496 іноземних громадян, 220 з них відмовили. Офіційно тільки на території Бєлгородської області проживають 537 іноземних громадян зі статусом тимчасового притулку й один іноземний громадянин зі статусом біженця.

У МВС Росії розповіли, що з 1 січня по 1 липня 2018 року з клопотаннями про визнання біженцем на території Російської Федерації звернулися 35 громадян України, з заявами про надання тимчасового притулку - 2806 громадян України. В результаті біженцями визнали 16 громадян України, тимчасовий притулок надали 2765 громадянам України. У визнанні біженцями відмовили десяти громадянам України.

Станом на 1 липня 2018 року на обліку осіб, визнаних біженцями, перебуває 168 громадян України. 101 818 громадян України отримали тимчасовий притулок. З 2014 року по 1 липня 2018 року 316 938 громадян України набули російське громадянство, повідомляють у МВС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093825
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору