EN|RU|UK
 Суспільство
  3080  33

 Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман

Колишнім солдатам суди мають виносити м'якші, альтернативні вироки, вважає глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Українські суди під час винесення вироків не враховують психологічні особливості ветеранів, які пройшли війну. Таку думку в Facebook висловив глава Асоціації психіатрів України Семен Глузман, передає Цензор.НЕТ.

"Проблема відома: тисячі наших співгромадян зі зброєю в руках захищають Україну. Не маючи тієї соціально-психологічної підтримки, яку зобов'язана надати їм та їхнім родинам держава. Та й відчутної матеріальної підтримки. Позиційна війна найстрашніша. Калічить не тіло солдата, а його душу. Величезна кількість вітчизняної і зарубіжної шахрайні, що декларує вміння надавати психологічну допомогу солдату, тільки заважає йому, відштовхує його. Наші офіцери в більшості своїй погано підготовлені до такої суто психологічної роботи. Не зі своєї вини. Сотні всіляких брошур і подібних до них "бойових листків", видані псевдоекспертами з різних фондів і фондиків, лише плутають командира, заважають йому приймати правильне рішення, бачити міжособистісну катастрофу, яка назріває і якій цілком можна запобігти", - розповів він.

"Наводжу конкретний приклад. Не типовий, але дуже демонстративний. В одній з військових частин на передовій назрівав конфлікт між двома солдатами. Командир чи то не бачив цього конфлікту, чи то недооцінив можливі наслідки. Одного разу вночі прямо в землянці один з цих хлопців пострілом з автомата в упор застрелив іншого, коли той спав. Відкрито, не ховаючись. Для командира - подія надзвичайна. З серйозними для нього кар'єрними наслідками. Вбивцю заарештували, але вихід із ситуації, рятівний для командира, знайшли: вбивця, виявляється, був у стані посттравматичного стресового розладу! Суд, який погано розуміє психіатричні подробиці, довірився експертам. У результаті психічно здорову людину, визнали неосудною і направили на примусове лікування до Дніпропетровської психіатричної лікарні з суворим режимом утримання. Що ж, черговий дуже зручний діагноз - ПТСР. Як свого часу після чорнобильської аварії, заввиграшки знаходили в усьому хворобливому наслідки малих доз радіації", - зазначив Глузман.

"А проблема дійсно існує. Колишні солдати в наших умовах важко звикають до мирного життя. І, в результаті, деякі скоюють злочини. Суди, на жаль, не враховують психологічний стан цих людей і виносять максимальні вироки. Хоча саме для колишніх солдатів повинні прийматися більш м'які, альтернативні рішення. Вони потребують психологічної реабілітації паралельно з тією чи іншою формою покарання. Як робить післявоєнна Хорватія, наприклад", - резюмував він.

Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 01
Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 02
Суди в Україні не враховують психологічного стану колишніх солдатів і виносять максимальні вироки, - Глузман 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093821
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору