EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  8445  130

 Білорусь готова включитися у вирішення конфлікту на Донбасі, - Лукашенко

Білорусь готова допомогти у вирішенні конфлікту на сході України там, де між конфліктуючими сторонами немає довіри.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "БЕЛТА", про це Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив сьогодні на пленарному засіданні I Форуму регіонів України та Білорусі.

"Білорусь не за тисячі кілометрів від конфлікту, від цієї війни, де гинуть ні в чому не винні люди. Це зовсім поруч, біля нашого порогу, у наших братів, - сказав Лукашенко. - Мета одна (я це знаю від Президента України і, скажу відверто, від багатьох втягнених у цей конфлікт) - припинити цю війну, зберегти єдиною і неподільною Україну".

"І тут мало домовитися, будемо відверті, Росії та Україні. Можна домовитися, але цього мало. Будьмо також відверті: втрачено довіру один до одного. У зв'язку з цим, щоб бути абсолютно однозначним і позицію Білорусі розуміли наші брати-українці і ті, хто нас почує, щоб не було різного роду балачок довкола цього, я хочу прямо заявити: ми готові включитися в цей конфлікт там, де складно і де немає тієї довіри, яка має бути. Ми готові зробити це, але тільки заради одного - заради миру. Цю проблему - це моя точка зору - маємо вирішити ми, три слов'янські народи. Це наша біда. Ні європейці, ні американці, ні хтось інший - ми повинні вирішити цю проблему, щоб вона не була заморожена за прикладом інших колись гарячих точок на пострадянському просторі", - переконаний Президент Білорусі.

"Республіка Білорусь готова працювати тільки в рамках домовленостей України і Росії, двох президентів. Запам'ятайте: ми не напрошуємося на роль миротворця чи посередника. Я цього терпіти не можу. Коли були введені санкції Заходу проти Білорусі, була маса пропозицій щодо посередництва - всі були готові бути посередником між Білоруссю і Заходом. Від тих посередників я відмовився, тому не припускаю ніякого посередництва. Ніякої миротворчості з боку Білорусі поза бажанням двох президентів бути не може і не буде", - підкреслив він.

Лукашенко додав, що конфлікт в Україні у жодному разі не може бути залишений наступним поколінням. "Це буде злочин нашого покоління перед тими, хто прийде після нас", - підкреслив він.

Президент Білорусі зазначив, що війни завжди закінчуються - про це свідчить історія. "Але чому нам ці конфлікти не закінчити швидше, якомога раніше? - запитав він. - Я не міг залишити поза увагою цю тему в силу того, що Білорусь з усіх боків втягнули в цю проблему. І я хочу, щоб ви знали нашу позицію: ми якщо і прийдемо з півночі до вас (я хочу, щоб це деякі військові в Україні почули), то на комбайнах, тракторах, тролейбусах і автобусах. Ми ніколи не прийдемо до вас на танках".

"Ми не просимося ні посередниками, ні миротворцями. Ми просто за вас переживаємо. І якщо ми щось зможемо і можемо для вас зробити, ми готові. Я взагалі не сприймаю, коли українську землю дехто намагається використати як розмінну монету. Україна завжди буде потужною, процвітаючою і єдиною, але треба вміти домовлятися. Сьогодні треба припинити братовбивчу війну - ми до ваших послуг", - резюмував білоруський лідер.

Читати повністю тут

При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту гіперпосилання на belta.by обов'язкове

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093634
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору