EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  688  11

 Кількість незаконних будівництв за рік зменшилася на 90%, - глава ДАБІ Кудрявцев

Після скасування в 2017 році поняття декларації на початок будівництва кількість незаконних будівництв зменшилася на 90%, - глава ДАБІ Кудрявцев

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав глава Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.

"Я вважаю найбільшим нашим досягненням те, що ми скасували декларації як такі. у результаті спільної роботи Держархбудінспекції, Мінрегіону та профільного Комітету Верховної Ради України було прийнято Закон 1817 від 10 червня 2017 року. Внаслідок цього закону скасовано декларації про початок виконання будівельних робіт, а тому вже не можуть з’являтися будівництва з такими грубими порушеннями, як наприклад поверховість. Ми дуже довго працювали над цим Законом. Вважаю, що це головний наш здобуток. Це призвело до того, що незаконних забудов стало відсотків на 90% менше. Є старі проблемні об'єкти, і їх треба по одному доводити до ладу", - отметил он.

Вирішення проблеми довгобудів, зокрема, незаконно побудованих, за його словами, перш за все залежить від місцевої влади:

"Але ДАБІ також задіяна у вирішенні поставлених питань. Ми беремо активну участь у постійно діючій комісії при Мінрегіоні, яка займається вирішенням цих питань. Крім того, зараз опрацьовуються законодавчі ініціативи, покликані вирішити таку проблему та убезпечити виникнення подібних ситуацій у майбутньому. Крім того з набранням 1 вересня нових будівельних норм із планування забудови території поверховість об'єктів визначається залежно від населеного пункту. Тобто в селах і селищах Київської області тепер не можна зводити хмарочоси".

Кудрявцев заявив про будівельну амністію для приватних будинків до 300 кв м, які почали будуватися до 2015 року, але не були зареєстровані.

"Також ми зробили важливий крок щодо самочинно збудованих об’єктів приватного сектору до 300 кв м, які були збудовані до запровадження нових правил. Зараз вже працює будівельна амністія для будинків, які були збудовані до 2015 року, але з різних причин не зареєстровані. І на наступний рік наше бачення, що треба змінювати нагляд за будівництвом... Наше бачення – взагалі відійти від планових перевірок і зробити поетапний огляд виконання будівельних робіт.".

Кудрявцев повідомив, що Мінрегіон зараз розробляє додатково 13-16 нових будівельних норм. Крім того, в жовтні ГАСИ розраховує приєднати до онлайн-платформи ПРОЗОРА ДАБІ всі обласні управління інспекції. Таким чином, з листопада кожен зможе бачити всю інформацію щодо дозвільних процедур по об'єктах рівня СС3 та СС2 онлайн.

"До кінця року ми хочемо по приватному сектору автоматизувати І процес реєстрації декларацій про готовність об’єктів будівництва до експлуатації – тобто надавати цю послугу також повністю без втручання посадової особи. Сьогодні, якщо людина має земельну ділянку, будівельний паспорт, електронний підпис, то може розпочати будівництво, не виходячи з дому. Достатньо зайти на сервіс електронних послуг ДАБІ та заповнити форму. Завдяки Державному агентству з питань електронного урядування налаштовано електронну взаємодію з реєстром Мінюсту. Під час заповнення повідомлення про початок робіт дані про земельну ділянку підтягуються автоматично. Це дійсно перша в країні максимально автоматизована електронна послуга. Так само плануємо зробити щодо готовності об’єкта до експлуатації - стосовно будиночків до 300 м.

З приводу незаконних об'єктів, щодо яких існує рішення суду про їх знесення, зокрема, так званого будинку-монстра на Подолі в Києві, глава ДАБІ зазначив, що процедура знесення як така недосконала.

"На сьогодні, знесення здійснюється в судовому порядку. На жаль, наразі процедура недосконала. Ми працюємо над цим питанням. Це наступний крок, який ми десь за декілька місяців будемо намагатися впроваджувати. Вже є напрацювання з відповідним законом з нагляду за будівництвом, в якому ми хочемо прописати і процедуру знесення таких будівель", - уточнив він.

Повне інтерв'ю з Олексієм Кудрявцевим читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093620
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору