EN|RU|UK
 Політика України
  2179  41
Матеріали за темою:

 Грошове утримання рядового-контрактника першого року служби починаючи з 2019 року збільшиться на 38% - із 7,2 тис. до 10 тис. грн, - Міноборони

У проекті Держбюджету на 2019 рік на потреби Збройних Сил України передбачено 101 400 000 000 грн (з них 0,8 млрд грн - для Державної спеціальної служби транспорту, яка в минулому році увійшла до складу Міноборони), що майже на 17% більше фінансового ресурсу, затвердженого на 2018 рік. Зокрема, на грошове забезпечення і заробітну плату в наступному році планується виділити 55,6 млрд грн (на 38% більше показника 2018 року - 40,2 млрд).

Про заплановане підвищення грошового утримання військовослужбовців в 2019 році ukrmilitary.com розповів директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України полковник Сергій Дяченко, передає Цензор.НЕТ.

"Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року "Про пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", затвердженим Указом Президента України, Кабінету Міністрів України визначено завдання передбачити у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" видатки на збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців не менше ніж на 30% з урахуванням мінімального розміру грошового забезпечення для військовослужбовців рядового складу за контрактом першого року служби — не менше 10 000 гривень. Тобто рішення про суттєве, наголошую, суттєве збільшення грошового утримання військовослужбовців починаючи з 2019 року вже ухвалено. Якщо говорити про військовослужбовців рядового складу за контрактом першого року служби, то воно збільшиться на 38% — з 7200 до 10 000 гривень. Проте це не означає, що підвищення грошового утримання інших категорій військовослужбовців теж становитиме 38%. Найпомітніше зросте грошове утримання військових найбільш дефіцитних спеціальностей, також воно залежатиме від важливості завдань, які вони виконують".

"Конкретні розміри грошового забезпечення всіх категорій військовослужбовців будуть визначені після ухвалення Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"", - зазначив Дяченко.

Крім того, за його даними, за результатами аналізу використання фонду грошового забезпечення 2019 року, за рішенням керівництва Міноборони можливо підвищення розмірів винагород за безпосередню участь у стримуванні збройної агресії та додаткових винагород за успішне виконання бойового завдання, за безпосередню участь у бойових діях та знищення (захоплення) техніки.

Також, за словами Дяченка, в Державному бюджеті на 2018 рік на виплату військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом ними житла передбачено 500 мільйонів гривень, що дозволяє виплачувати таку компенсацію майже 15 тисячам сімей військовослужбовців.

"У проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на виплату такої компенсації передбачено вже 688,4 мільйона. Конкретний розмір грошової компенсації визначається щороку наказом Міністерства оборони про бюджетну політику на підставі наявного фінансового ресурсу", - зазначив він.

"Можу заспокоїти, у проект Держбюджету на 2019 рік жодних обмежень щодо належних військовослужбовцям виплат не внесено, принаймні на сьогодні", - акцентував він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093527
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору