EN|RU|UK
 За кордоном
  11877  193

 У Росії вирішили полегшити надання громадянства так званим "співвітчизникам" з України, Молдови та країн Балтії

Українським любителям "русского мира" обіцяють створити особливі пільгові умови, над проектом указу працює МВС РФ

Держдума Російської Федерації ухвалила в першому читанні законопроект, що спрощує отримання громадянства так званими "співвітчизниками" з України, Молдови та країн Балтії. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Росбалт".

Законопроект наділяє президента РФ правом визначати категорії іноземців, які мають право отримати громадянство Росії в спрощеному порядку.

"Ця норма дасть змогу отримати російські паспорти співвітчизникам, що проживають "в країнах зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, де відбуваються збройні конфлікти та (або) зміна політичного режиму", наголошується в пояснювальній записці до проекту.

"Це стосується не лише України, а й ситуації в Придністров'ї, Молдові, прибалтійських республіках", - сказав глава комітету Держдуми РФ із розвитку громадянського суспільства Сергій Гаврилов.

Для українців збираються створити особливі пільгові умови. Спеціально для них МВС РФ готує проект указу, який потім видадуть від імені Путіна.

"Ми найближчим часом плануємо представити в уряд і адміністрацію президента РФ проект указу щодо українських громадян", - повідомив заступник голови МВС Ігор Зубов.

За його словами, Путін зможе скористатися новими повноваженнями, наприклад, видавши указ "про надання права на отримання російського громадянства за спрощеною схемою особами, які прибули з території України в такий-то і такий-то період або взагалі для всіх українських громадян".

До другого читання профільний комітет Держдуми рекомендує визначити, хто саме зможе отримувати російське громадянство в спрощеному порядку.

"Звісно ж, що до таких категорій можуть бути віднесені насамперед співвітчизники і (або) носії російської мови, що проживають у державах, в яких їхні права систематично порушуються у зв'язку зі збройними конфліктами, нестабільною політичною обстановкою, цілеспрямованою політикою керівництва цих держав та іншими подібними обставинами", - зазначається у висновку комітету.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093447
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору