EN|RU|UK
 Політика України
  6068  37

 Газпром подав позов проти України в міжнародний арбітраж

Російський газовий монополіст намагається оскаржити штраф в $6 млрд, виписаний АМКУ.

"Газпром" оскаржив у міжнародному арбітражі рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про багатомільярдний штраф, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні "Газпром" відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ ініціював арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території через те, що Україна в особі Антимонопольного комітету наклала на "Газпром" необґрунтований і несправедливий штраф у розмірі, що перевищує $6 млрд (включаючи пені) за нібито зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України", - йдеться в заяві "Газпрому".

"Цей штраф, а також подальші дії України щодо його стягнення порушують права ПАТ "Газпром", гарантовані угодою між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 року", - аргументує "Газпром".

"Газпром" просить арбітраж ухвалити рішення про виплату грошового відшкодування та застосування інших засобів правового захисту. Компанія має намір продовжувати захищати свої права всіма доступними засобами в рамках чинного законодавства.

АМКУ 22 січня 2016 року виніс рішення про накладення на "Газпром" штрафу в розмірі 85,966 млрд грн за "порушення ПАТ "Газпром" економічної конкуренції". "Газпром" вжив заходів щодо оскарження зазначеного рішення в державних судах України. Однак 11 вересня 2017 року з винесенням Верховним Судом України рішення про відмову "Газпрому" в перегляді рішень нижчих судів можливості щодо оскарження рішення АМКУ в рамках судової системи України було вичерпано.

21 квітня 2017 року Міністерство юстиції України ініціювало виконавче провадження щодо примусового стягнення з "Газпрому" суми штрафу, пені (аналогічної за розміром штрафу), виконавчого та судового зборів шляхом накладення стягнення на активи "Газпрому" на території України. Зусилля "Газпрому" щодо оскарження цих дій в українських судах не привели до успіху.

Арбітражний регламент ЮНСІТРАЛ є зведенням процедурних правил, що детально визначають порядок призначення арбітрів і проведення арбітражного розгляду, включаючи винесення рішення. Регламент розробила Комісія ООН з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ), схвалений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1976 році та переглянутий у 2010 році. Розгляд спорів відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ є звичайною практикою для інвестиційних арбітражів, приводить довідку "Газпром".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093370
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору