EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2607  23
Матеріали за темою:

 Європарламент засудив дії Росії в Азовському морі

Депутати ухвалили резолюцію, в якій висловлюють заклопотаність мілітаризацією регіону і частими перевірками комерційних суден.

Європейський парламент 25 жовтня без обговорення ухвалив резолюцію, у якій висловив занепокоєння порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ГОРДОН.

У документі, що складається із 15 пунктів, засуджено надмірну активність Росії щодо перевірки комерційних суден в акваторії Азова - як українських, так і третіх країн, зокрема тих, що йдуть під прапорами держав ЄС.

"Парламент... закликає Раду Європи вимагати, щоб Російська Федерація негайно припинила інтенсивну і дискримінаційну інспекцію судів, і розглянути відповідні контрзаходи", – ідеться в резолюції.

Автори підкреслили, що Росія побудувала Кримський міст незаконно, що призвело до порушення водообміну між Чорним і Азовським морями.

"Цільові санкції щодо Росії буде посилено, якщо конфлікт в Азовському морі загостриться", – попередили у Європарламенті.

Депутати висловили стурбованість мілітаризацією регіону, можливим перетворенням його на чергову точку воєнного конфлікту між Україною та Росією.

"Парламент висловлює жаль щодо незаконного видобування нафтогазових ресурсів Російською Федерацією на території України; наголошено на можливій небезпеці того, що Росія захопить українські нафтогазові родовища в Азовському морі, щойно досягне своєї мети перетворити його на своє внутрішнє озеро", – ідеться в одному з пунктів резолюції.

У документі також підкреслено доцільність створення посади спеціального представника Євросоюзу з питань Криму і Донбасу, в обов'язки якого входитиме моніторинг ситуації в Азовському регіоні. Депутати запропонували надати спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні технічні засоби контролю за ситуацією на Азові.

Слухання у Європарламенті, присвячені загостренню ситуації в Азовському морі, відбулися 23 жовтня. 

У квітні російські прикордонники почали зупиняти судна в Азовському морі. За чотири місяці РФ затримала понад 150 іноземних суден, які прямували в українські порти, повідомляв прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.

У Кабінеті Міністрів України зауважували, що до кінця 2018 року в Азовському морі заплановано створення бази ВМС, щоб протистояти агресивним діям РФ у цьому регіоні. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093364
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору