EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  27411  216
Матеріали за темою:

 Чому всі мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців - ні? - Варфоломій

Питання про автокефалію для Української православної церкви буде вирішене в інтересах українського народу, заявив Вселенський патріарх Варфоломій.

Про це заявив патріарх Варфоломій на зустрічі з паломниками з Греції, повідомляє видання Orthodoxia.info, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

"Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи, які якийсь час перебували в прямій юрисдикції Вселенського патріархату, але настав час, коли вони стали самостійними. Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців – ні? Це несправедливо", - наголосив Варфоломій.

Він нагадав, що вимога українського народу до духовної незалежності не нова- вона з'явилася відразу ж після створення незалежної Української держави в 1991 році.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093347
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору