EN|RU|UK
 Політика України
  1790  43

 Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду в Гаазі через примушування кримчан до служби в ЗС РФ

Прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини передали до Міжнародного кримінального суду звернення про незаконний примус кримчан до служби в Збройних силах Росії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це автори звернення повідомили на прес-конференції в Києві.

Як уточнив юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, звернення до суду в Гаазі було подано 17 жовтня 2018 року.

"Примус жителів Криму служити в збройних формуваннях або Збройних силах Росії забороняється як національним кримінальним законодавством України, так і нормами міжнародного гуманітарного права", - підкреслила прокурор Прокуратури АРК Єлизавета Дзигора.

Як повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов, автори звернення зібрали 165 нормативно-правових актів, виданих російською владою і підконтрольною Росії владою півострова, про проведення на півострові призовних кампаній. Крім того, зібрано 199 публікацій, що підтверджують проведення на окупованому півострові призову до лав Збройних сил Росії. За словами Сєдова, правозахисники мають намір продовжити збір доказів і надалі.

Прокурор Дзигора зазначила, що зараз звернення буде перебувати на першій стадії - попереднього вивчення. За словами прокурора, стратегічна мета на цей момент - це рішення секретаріату Міжнародного кримінального суду про перехід до другого етапу - розслідування наведених фактів прокурором офісу Міжнародного кримінального суду.

Прокурор додала, що всі зібрані докази вже лягли в основу кримінального провадження, відкритого Прокуратурою АРК.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093336
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору