EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  20620  119
Матеріали за темою:

 Ісмагілов - верховному муфтію РФ: Ми вітаємо автокефалію. Однак зовсім не справа муфтіїв із Росії давати свої оцінки внутрішньо українським питанням

Заяви верховного муфтія РФ Талгата Таджуддіна про те, що він проти автокефалії Української церкви неприпустимі.

Про це написав на своїй сторінці в Фейсбуці муфтій духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, передає Цензор.НЕТ.

"А тим часом Верховний муфтій РФ проти автокефалії для українських православних християн. "Решение Константинопольского патриархата о предоставлении автокефалии церкви Украины противоречит божественному замыслу" - заявив він на мусульманській конференції в Уфі. Я спочатку не повірив що муфтій так міг сказати, бо це - не більше, не менше, аж претензія на знання Божого задуму! Але потім це підтвердили російські видання: https://www.islamnews.ru/news-muftij-tadzhuddin-povedal-o-bozhestvennom-zamysle-v-voprose-avtokefalii-cerkvi-ukrainy/ Ну, по-перше, мусульмани не мають втручатись у православні справи, особливо із заявами про знання Божого задуму. По-друге, якщо хтось із мусульман і має давати свою оцінку, то виключно мусульмани України. Свою позицію, та позицію нашого Духовного управління я вже озвучив - ми вітаємо автокефалію. Позицій інших муфтіїв я не чув. Якщо в когось є інформація про їхню позицію - киньте посилання. Проте зовсім не справа муфтіїв з Росії давати свої оцінки внутрішньоукраїнським питанням, ми тут на місці і самі впораємось, якщо наша думка буде цікава українському суспільству", - зазначив Ісмагілов.

Ісмагілов - верховному муфтію РФ: Ми вітаємо автокефалію. Однак зовсім не справа муфтіїв із Росії давати свої оцінки внутрішньо українським питанням 01

Ісмагілов - верховному муфтію РФ: Ми вітаємо автокефалію. Однак зовсім не справа муфтіїв із Росії давати свої оцінки внутрішньо українським питанням 02

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093271
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору