EN|RU|UK
 Політика України
  300  9

 За два роки українці поінформували Мінприроди про 5 тис. стихійних сміттєзвалищ, - Семерак

Станом на 21 жовтня 2018 року на електронну мапу сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року, громадяни надіслали близько 5 тис. повідомлень про виявлені звалища.

Найбільше повідомлень про стихійні звалища надійшло з Київської (1125), Харківської (380) та Дніпропетровської (350) областей. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що третій рік поспіль у цих регіонах громадяни активно користуються сервісом Мінприроди, який допомагає боротися зі стихійними звалищами.

Із 5 тисяч сміттєзвалищ, про які надійшла інформація із різних регіонів України, місцевою владою прибрано близько половини, понад тисячу заявок перебувають на стадії виконання, у близько 700 випадках прострочено терміни виконання і ще близько тисячі – потребують підтвердження заявником.

Міністр закликав громадян, які надсилають заявки, контролювати їх виконання.

"Мінприроди фізично не може проконтролювати якість виконання кожної заявки. Саме тому ми свого часу передбачили можливість для громадян самим оцінювати якість виконаної роботи", - пояснив він.

Семерак розповів, що, наприклад, громадяни повідомили про 153 такі сміттєві звалища на Буковині. Місцева влада звітує про їх видалення, однак у 124 випадках заявниками не підтверджене, що звалище дійсно прибрали.

Він додав, що найбільше сміттєзвалищ протягом двох років ліквідували в Київській, Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській та Черкаській областях. Ігнорують електронну карту звалищ в Хмельницькій області, де місцева влада не видалила жодного з 49 звалищ. Така ж ситуація і в Кіровоградській області, де не прибрали жодного звалища з 46 заявлених.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093259
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору