EN|RU|UK
 Суспільство
  4590  123
Матеріали за темою:

 Думаю, до кінця року і Томос отримаємо, і будемо мати одну в Україні православну церкву, - Філарет

Предстоятель української православної церкви Київського патріархату Філарет висловив надію, що Україна отримає Томос до кінця року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Корреспондент", про це він розповів в ефірі "Українського радіо".

"Думаю, що так. До кінця року відбудеться об'єднання (церков), і Томос - отримаємо, і будемо мати одну в Україні православну церкву", - сказав він.

За його словами, Вселенський патріарх сприятиме об'єднанню церков в Україні.

"Я думаю, що допоможе нам Вселенський патріарх у цьому. Адже буде представник Вселенського патріарха на цьому об'єднавчому Соборі. Він буде сприяти тому, щоб об'єднання відбулося", - додав він.

Водночас Філарет зазначає, що Президент не братиме участі в соборі.

"Те, що надання Томосу має політичне значення - ми від цього не відмовляємося. А точніше створення незалежної української церкви має політичне значення. Тому без української церкви, не може існувати держава ... Тому держава і церква взаємопов'язані, хоча держава не втручається у внутрішнє життя церкви ... Ось, наприклад, буде Собор. А Президент не буде брати ніякої участі. Тому ми самі повинні об'єднатися, ухвалити статут тощо", - повідомив Філарет.

Він вважає, що Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська лаври мають добровільно прийняти рішення про приєднання до єдиної української автокефальної православної церкви.

"Ми віримо в те, що монахи-українці оберуть українську православну церкву. Бо не бути того, щоб українська святиня перебувала в підпорядкуванні Москви. Сама братія має вирішити до московської церкви вони належать чи до української", - повідомив Філарет.

"Ми не братимемо участі в обранні тієї чи іншої парафії української церкви або російської. Вони самі мають визначитися і до нас звернутися", - додав він.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093253
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору