EN|RU|UK
 Суспільство
  5578  77
Матеріали за темою:

 Москва не залишить у спокої українську церкву, - Філарет

Москва не залишить у спокої українську церкву і буде шкодити, тому що вони мріють, щоб в Україні не було миру і злагоди.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі "Прямого" заявив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Я не тільки вірю, а я знаю, що Москва не залишить у спокої українську церкву і буде шкодити. В якому напрямку? Щоб не було у нас миру, щоб не було у нас злагоди, щоб у нас була постійна боротьба і розділення. І про це вони мріють. І не тільки мріють, а й діють. Тому не треба дивуватися тому, що там хтось із українців виступає проти, висуває свої ідеї. Так, це вплив ззовні. Але ми маємо подолати це. Подолати спокійно, мирно, але впевнено", - сказав Філарет.


Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093244
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору