EN|RU|UK
 Політика України
  636  7

 Понад 1,7 тис. абітурієнтів з окупованих територій вступили до вузів у 2018 році через освітні центри МОН

1 749 абітурієнтів з окупованих територій Донбасу і Криму вступили в українські вузи в 2018 році через освітні центри "Крим-Україна" і "Донбас-Україна"

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти.

"За 3 роки роботи освітніх центрів "Крим-Україна" і "Донбас-Україна" кількість вступників через них збільшилася майже вдвічі. Так, якщо під час вступної кампанії 2016-го через освітні центри вступили близько тисячі абітурієнтів, то цього року їхня кількість сягнула 1749", - сказано у повідомленні.

Зокрема, в 2018 році через центри "Донбас-Україна" вступили 1522 особи. Минулого року їхня кількість становила 1346, а 2016-го – 855 осіб. Цього року найбільше вступників обрали Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка – 219, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля – 181, Таврійський національний університет ім. Вернадського – 134.

Через центри "Крим-Україна" 2018 року у виші вступило 227 осіб. Торік таких вступників було 204, а 2016-го – 153. Найбільше вступників обрали Таврійський національний університет ім. Вернадського – 88, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана – 31, Львівську політехніку – 24.

"Ця статистика – це не скільки загалом в українські виші вступило кримчан чи жителів непідконтрольної території Донбасу. Йдеться лише про спрощений вступ через освітні центри. Ті діти, які отримали повну загальну середню освіту дистанційно та склали ЗНО, мали можливість вступати до будь-якого вишу України. Але така статистика не ведеться насамперед з міркувань безпеки", – підкреслили в Міносвіти.

Крім того, у відомстві зазначають, що у наказах про зарахування прізвища вступників з окупованих територій обов’язково шифруються. Більшість абітурієнтів, які з тих чи інших причин вступили на контракт, за їхньою заявою переводяться на бюджет. Також кожен виш намагається максимально забезпечити вступників з окупованих територій гуртожитками як на час навчання, так і на час вступу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093194
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору