EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1192  9

 Глава МЗС Польщі Чапутович про історичний діалог з Україною: "Необхідна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю показали"

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович переконаний, що у питанні історичної політики Польщі та України необхідна добра воля обох сторін.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Польське радіо".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, у свою чергу, зазначив, що спільно з польським міністром він говорив у вівторок, 23 жовтня, у Варшаві про можливості "рухатися вперед" в історичній політиці.

Йдеться передусім про можливе розблокування Києвом пошукових робіт та ексгумації останків польських жертв Другої світової війни в Україні. Своєю чергою, українська влада закликає Варшаву захищати українські місця пам’яті у Польщі.

Міністр Чапутович сказав, що заборону ексгумації останків поляків, котрі загинули на території сучасної України, "важко пояснити". "Це певне право, що належить польському суспільству, воно незаперечне", - переконаний очільник польської дипломатії. Він додав, що Польща взяла до відома попереднє зауваження Києва щодо українських місць пам’яті, що встановлені "згідно з польським законодавством".

Чапутович окреслив умови домовленості щодо ексгумації та українських місць пам’яті в Польщі.

"Якби нам з нашого боку вдалося здійснити якісь рішучі заходи з цього питання, то я думаю, що українська сторона теж може зробити певні кроки і допустити польських дослідників до можливих ексгумацій. Потрібна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю показали", - сказав польський міністр і додав, що рішення з цього питання мають прийняти також відповідні установи, як наприклад Інститути національної пам’яті.

На погляд міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, емоційний контекст не дозволяє "іти далі" в історичному діалозі. Однак він вважає, що після перемовин у Варшаві вдалося створити концепцію наступних дій.

"Я дуже сподіваюся, що ця логіка дозволити нам добре розуміти один одного у питаннях історії та співпрацювати. З міністром Чапутовичем ми додатково попрацюємо над практичними результатами, нині ми про них розмовляли і найближчим часом я сподіваюся, що ми повідомимо, як все відбуватиметься", - сказав Павло Клімкін.

Український міністр не назвав місць пам’яті, про які він спілкувався з польським колегою. Водночас голова МЗС України запевнив, що інформація про них буде оприлюднена найближчим часом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093166
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору