EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3391  13

 Джемілєв, Захаров, Чубаров і Зісельс заявили про порушення закону з боку НАБУ в низці справ. ДОКУМЕНТ

Правозахисники радянських часів заявляють, що низка справ, які ведуть НАБУ і САП, є політично мотивованими.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, своє звернення до директора НАБУ Антона Ситника і глави САП Назара Холодницького вони оприлюднили сьогодні на прес-конференції.

Звернення підписали директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, Уповноважений Президента у справах кримскотатрского народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і глава Ваад-Асоціації єврейських громадських організацій та громад України Йосип Зісельс.

Політично мотивованими вони називають три провадження, які ведуться проти народного депутата Георгія Логвинського і членів його сім'ї. За їхніми словами, правозахисники провели аналіз всіх трьох проваджень (№5201700000000061, №52013000000000436, №52016000000000163) і констатують, що НАБУ шукає корупційні злочини в комерційних суперечках господарських суб'єктів.

"Ми дуже довго стримувалися від того, щоб висловити публічно ці звинувачення на адресу державних антикорупційних органів. І ми розуміємо, що виступати з такими речами загалом не дуже добре для боротьби з корупцією. Але всі можливості, які були до того, ми вичерпали. Ми неодноразово зверталися до пана Ситника і пана Холодницького. Ми вказували на те, що діяти слід тільки законними методами. Але всі наші звернення фактично були проігноровані", - зазначив Захаров, додавши, що це звернення Ситнику і Холодницькому було направлено півтора місяці тому. Також він нагадав, що він і Зісельс входили до комісії з обрання глави НАБУ, тому відчувають відповідальність за те, що відбувається.

Захаров також висловив упевненість, що конфлікт між НАБУ і САП, який мав місце, став результатом того, що САП намагалася зупинити незаконні дії з боку НАБУ.

Також вони наголошують, що ці розслідування супроводжуються гучними кампаніями в ЗМІ, що шкодить репутації Логвинського, а також його дружини, судді Європейського суду у справах людини Ганни Юдківської. Під час перевірки матеріалів досудового розслідування було встановлено факти внесення неправдивих даних і маніпуляції юридичними фактами.

Те, що цю кампанію з дискредитації вказаних персон підхоплюють російські пропагандисти, шкодить іміджу України ще більше, заявляють правозахисники.

Захаров, Джемілєв, Чубаров і Зісельс вимагають від антикорупційних органів провести об'єктивне розслідування викладених фактів, змінити підслідність зазначених справ, а також припинити дискредитацію Логвинського. В іншому випадку антикорупціонерів просять розглянути можливість їхньої відставки.

Джемілєв, Захаров, Чубаров і Зісельс заявили про порушення закону з боку НАБУ в низці справ 01

Джемілєв, Захаров, Чубаров і Зісельс заявили про порушення закону з боку НАБУ в низці справ 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093154
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору