EN|RU|UK
 Події, За кордоном
  20851  121
Матеріали за темою:

 Єрусалимський патріархат став на бік Константинополя в конфлікті з РПЦ, - Оrthodoxia.info

Патріарх Єрусалимський Феофіл III підтримав Вселенський патріархат у його протистоянні з РПЦ в питанні надання автокефалії Українській церкві.

Про це повідомляє Оrthodoxia.info, передає Цензор.НЕТ.

Феофіл ІІІ звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Святого мира, що на думку видання свідчить про підтримку Фанара і православної єдності під егідою Константинополя.

Відповідне звернення з проханням про миро для єрусалимської церкви Варфоломія передав екзарх Антонін Нектаріос.

Єрусалимський екзарх назвав Святе миро вищою сполучною ланкою між православними церквами та акцентував увагу на непорушності зв'язків між Константинополем і Єрусалимом.

Додамо, що з точки зору Константинопольського патріархату право здійснювати мироваріння належить виключно Фанару в співслужінні з представниками Помісних православних церков. З точки зору Російської православної церкви, виключною прерогативою автокефальної церкви є право самостійно здійснювати мироваріння.

Раніше в РПЦ заявили, що в разі підтримки Єрусалимським патріархатом автокефалії Української церкви, Московський патріархат розірве всі відносини з Єрусалимом і припинить всі служіння в Храмі Гробу Господнього.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, щоВселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3093088
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору