EN|RU|UK
 Політика України
  2234  57

 "Це має бути жінка, яка представляє Східну або Центральну Європу", - МЗС оголосив свою позицію щодо обрання нового генсека Ради Європи

У Раді Європи почався процес відбору кандидатів на посаду нового Генерального секретаря організації. Міністерство закордонних справ України наполягає, що пост має зайняти жінка, що представляє Центральну або Східну Європу

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

"Хоча ми і переконані, що найкращий і найсильніший кандидат має перемогти в прозорій і чесній боротьбі, ми наполягаємо на тому, що після 70 років домінування чоловіків на чолі Секретаріату, жінки Європи повинні отримати ще одну можливість вести Раду Європи через бурхливі часи", - зазначають у МЗС.

Також МЗС наголошує на важливості того, щоб секретаріат очолив представник центральної або східної Європи.

"Хоча впродовж перших чотирьох десятиліть після створення Ради Європи вона була майже виключно західноєвропейською організацією, останні три десятиліття позначилися історичним розширенням і вступом у неї майже 20 нових членів. Великий внесок країн Центральної та Східної Європи в поширення і зміцнення демократії на всьому континенті не визнано радою Європи, коли йдеться про заміщення посади Генерального секретаря. Ми вважаємо, що представники цих країн мають отримати можливість очолити Секретаріат вперше за сімдесят років існування Ради Європи", - йдеться в документі.

Згідно з встановленою процедурою, відібрані Комітетом міністрів РЄ кандидатури будуть передані на розгляд Парламентської асамблеї Ради Європи, яка шляхом голосування обере нового Генерального секретаря на своїй червневій сесії в 2019 році.

"Ми закликаємо до максимальної прозорості цього процесу, яка може бути досягнута, серед іншого, шляхом застосування інноваційних підходів. Наприклад - проведенням прямої веб-трансляції дебатів, яка довела свою ефективність під час обрання Генерального секретаря ООН", - йдеться в документі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092991
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору