EN|RU|UK
 Політика України
  10661  86
Матеріали за темою:

 Ніякого ламання, ніякого насильства, ніякого "чемодан-вокзал-Росія". Російськомовним читачам буде незручно десь місяць, а потім звикнуть, - одна з авторів законопроекту про державну мову Подоляк

Змушувати людей і примушувати до чого-небудь - це ознака тоталітарної держави, заявила одна з авторів законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної нардеп від фракції "Самопоміч" Ірина Подоляк.

Необхідно вирішувати питання з русифікацією України ненасильницькими методами, заявила в інтерв'ю "Главкому", опублікованому 22 жовтня, одна з авторів законопроекту №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної нардеп від фракції "Самопоміч" Ірина Подоляк, передає Цензор.НЕТ.

"Ні для кого не секрет, що Україна є русифікованої ... Виходити з цього можна двома шляхами. Перший – можна ламати людей, змушувати та силувати. Але це ознака тоталітарної держави. І це ознака бажання розколу суспільства, політизації цього питання. Це однозначно не наш шлях. Але є другий шлях. Має бути якийсь початок і мусять бути механізми, умови, інституції і процедури. Вибачте, ми без цього нікуди не підемо. І ніякого ламання, ніякого насильства, ніякого "чемодан-вокзал-Росія", тому що це недемократично, негуманістично і не приведе нас до бажаного результату", - заявила нардеп.

За її словами, "російські і проросійські ЗМІ якраз волали, що саме законопроект Подоляк з трьох представлених – це найбільший "жах-жах".

"Це та сама риторика. Одні брешуть, що він русифікує, – це брехуни і бідні люди, які їм вірять, не читають закони, а слухають ці маразми по телебаченню. А з другого боку – колишні "регіонали" або проросійськи налаштовані, які не бачать Україну поза московським впливом. Вони брешуть, що над людьми будуть вчинятися насильницькі дії. Але правди нема ані в одних, ані в інших. Ви просто текст почитайте", - сказала Подоляк.

Законопроект передбачає, що всі друковані видання в Україні зобов'язані будуть мати україномовну версію. "Ми будемо розглядати всі поправки, і всі компроміси будуть досягнуті. Тільки одну умову має бути дотримано - щоб не на шкоду українській мові. В цій статті про мову друкованих засобів масової інформації є елементи стимулювання. Вони можуть видаватися російською та українською", - прокоментувала Подоляк.

Вона додала, що у видавців з'явиться вибір - "не видавати російською".

"В який спосіб це вб’є галузь? Коли ми, наприклад, приймали закони про конкурсний добір керівників установ культури, то мені казали, що Подоляк вбиває культуру. Тепер цей закон про державну мову нібито вб’є галузь друкованих ЗМІ. Так, ми можемо моделювати ситуації, які можуть виникнути в майбутньому. Можливо, ті громадяни України, які звикли читати російською, будуть здивовані, коли отримають журнал українською. Але ми ж купуємо журнали не за гарну обкладинку і не за мову, якою він написаний. Ми його купуємо за контент. Чи я, може, чогось не розумію? …Ми ж тут у Верховній Раді не все ідіоти. Тому так - читачам буде незручно десь місяць, а потім звикнуть", - сказала нардеп.

Закон про функціонування української мови як державної, за її словами, потрібно прийняти до старту президентської кампанії в Україні.

"Люди в Раді просто діляться на дві категорії: ті, які хочуть, щоб був ухвалений справжній законопроект про державну мову, і ті, хто не хоче, щоб він був ухвалений, або щоб була ухвалена чергова непрацююча декларація. Я вдячна Парубію, що він виніс законопроект до зали і головне тепер – ухвалити його до початку старту президентської кампанії, аби кандидати вже відкривали якусь нову сторінку", - сказала Подоляк.

За її словами, депутати встигають за термінами.

"Тільки треба, щоб Парубій ухвалив вольове рішення і знову виніс його до зали. Якщо поправок буде дві-чотири тисячі, то зрозуміло, що ми на тиждень входимо у їхнє обговорення. До всіх, хто говорять, що треба залишити мову в спокої, в мене є одне питання: якщо ви вважаєте, що це дрібниця, яка нікому не потрібна, то розслабтеся – не давайте поправок, не звертайте на це уваги. У вас все добре, і у нас все буде добре. Чого стільки ажіотажу, якщо це дурниця?" - додала нардеп.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092847
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору