EN|RU|UK
 Суспільство
  882  16

 Напередодні визначення генпідрядника будівництва меморіалу Небесної Сотні нас ставлять перед штучним вибором: розслідування або пам'ять, - заява Музею Майдану

Музей Майдану ставлять перед фактом: або проведення розслідування або втрата грошей, виділених на будівництво меморіалу. При цьому все літо КМДА і ГПУ блокували проведення розслідування злочинів на Майдані.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявляють у Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні-музеї Революції Гідності.

"Нові свідчення про розстріли на Майдані зобов'язують провести додатковий слідчий експеримент - на правій стороні алеї Героїв Небесної Сотні, де вбито вісім і поранено сім майданівців. Зараз на пагорбі стоїть дерев'яна каплиця і розміщений металевий меморіал. В управлінні спеціальних розслідувань Генпрокуратури, яке веде ці кримінальні справи, стверджують, що для роботи на місцевості потрібно понад два тижні, проте вже не перший місяць ніяк не можуть взятися до роботи.

У музеї нагадали, що оскільки тимчасовий металевий меморіал, який стоїть сьогодні, перекриває простір, необхідний для експерименту, управління спецрозслідування досягло угоди з ГО "Сім'я Героїв Небесної Сотні" про його демонтаж. Однак далі, як стверджує керівник спецуправління, справу гальмує місцева влада.

"Прокурор видав постанову про заборону будь-яких змін на місцевості до завершення слідчих експериментів у липні. І одночасно було направлено лист в КМДА, щоб перенести цей меморіал. Попередньо отримано згоду сімей Небесної Сотні. Але з липня наші прохання не знаходять відгуку в КМДА, і відповідно ви бачите, що меморіал не переносять і гальмується проведення слідчих експериментів", - сказав Сергій Горбатюк, начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ, на екстреній прес-конференції 22 жовтня 2018 року.

Завтра, 24 жовтня, за підсумками тендера мають визначити генерального підрядника з будівництва меморіалу Героїв Небесної Сотні. Проект меморіалу передбачає істотну реконструкцію вулиці.

"Все літо КМДА і керівництво Генеральної прокуратури не давали можливості провести необхідні для розслідування слідчі експерименти. І тепер нас хочуть поставити перед штучним вибором: або безповоротно буде знищена обстановка на місці скоєння злочину, що унеможливить необхідні для розслідування слідчі дії, або ми втратимо кошти на реконструкцію меморіалу, яких наступного року для Музею Революції Гідності може просто і не бути. Немає сенсу вибирати. Нам потрібні і розслідування, і пам'ять!", - зазначає координатор ініціативи "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук.

Нагадаємо, проект-переможець Музею Революції Гідності був оголошений 28 червня 2018 року. Проект-переможець Меморіалу був оголошений у лютому. На будівництво комплексу меморіалу і музею уряд виділив 200 млн гривень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092814
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору