EN|RU|UK
 Політика України
  1991  16

 Відмова України від Мінського процесу спричинить підрив санкцій ЄС до Росії, - екс-посол США Пайфер

Крім того, через відмову від Мінського процесу Україна втратить підтримку Німеччини і Франції як посередників.

Відмова України від Мінського процесу спричинить підрив санкцій з боку Європейського Союзу до Росії. Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, передає Цензор.НЕТ.

"Вам не потрібно робити нічого такого, що б послабило базу для санкцій проти Росії", - сказав Пайфер.

Він пояснив, що скільки б росіяни не говорили, що санкції не завдають їм ніяких серйозних наслідків, більшість економістів вважають, що санкції свою дію мають. Наприклад, санкції вартують російському ВВП від трьох четвертих до одного відсотка зростання на рік. І для російської економіки, що зараз у дуже інертному стані, адже її зростання ВВП становить лише 1,5% на рік, це серйозний вплив.

"До того ж на певному рівні Росія, можливо, може витримати санкції. Але питання полягає в тому, чи російська економіка продовжить перебувати в стані стагнації. І більшість економістів, які спостерігають за російською економікою, дійсно говорять про те, що Росія виграє від зростання цін на нафту, але в цілому її економіка не дуже ефективна. І здається, Путін не горить бажанням вдаватися до реформ, які б дозволили рости неенергетичним секторам російської економіки", - вважає експерт.

А щоб санкції збереглися, на думку американського експерта, необхідно залишатися в Мінському процесі "поки не з'явиться щось, що прийшло б йому на заміну". При цьому він зазначив, що з Мінським процесом проблема, адже про нього домовилися ще в лютому 2015 і вже пройшло три з половиною роки, але він так і не був реалізований.

Пайфер пояснив, що Мінський процес важливий для України з кількох причин.

По-перше, завдяки Мінському процесу зберігається залученість канцлера Меркель і президента Франції Макрона до українського питання - "і я думаю, що для України це корисно мати таких європейських посередників на вищому рівні".

По-друге для Європейського Союзу саме Мінський процес є основою для більшості санкцій. "І я боюся, що якщо б від Мінського процесу відмовилася Україна, це б підірвало підтримку санкцій з боку Європейського Союзу", - зазначив Пайфер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092813
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору