EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  2218  21

 Восени на українців "полюють" не тільки нежить і застуда, але і погіршується перебіг багатьох хронічних захворювань, - Супрун

Восени на українців "полюють" не тільки нежить і застуда, також ускладнюється перебіг багатьох хронічних захворювань, зокрема і серцево-судинних.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили в.о. глави Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

"Восени на нас "полюють" не лише нежить та застуда, погіршується також перебіг багатьох хронічних захворювань, зокрема серцево-судинних. У багатьох відбувається загострення такого поширеного захворювання як артеріальна гіпертензія — гіпертонічний криз", - написала вона.

Так, Супрун нагадала, що гіпертонічний криз - це раптове та значне підвищення артеріального тиску від базового рівня. Загрозу здоров’ю та життю несе значне підвищення АТ (як правило > 180 та/або 120 мм рт.ст.), яке ускладнюється смертельно небезпечними станами. Зокрема розвиток мозкового інсульту, інфаркту міокарда, набряку легень. Важливо, що не тільки дуже високий рівень артеріального тиску, а й ступінь його зростання може стати причиною розвитку тяжких ускладнень артеріальної гіпертензії.

"Запам’ятайте ці симптоми. Якщо помітите їх у себе або ваших близьких — негайно дзвоніть 103:

- інтенсивній біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця
- порушення мови, слабкість в одній руці, асиметрія обличчя
- інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору
- нудота й блювання
- задишка
- судоми
- відсутність свідомості
- виражені тривожні розлади", - написала вона.

Супрун додала, що в більшості випадків знадобиться госпіталізація для уточнення діагнозу і лікування.

"Однак, частіше трапляється, що значне раптове підвищення артеріального тиску супроводжується головним болем, запамороченням, відчуттям тривоги, серцебиттям. Натомість вищеперелічені симптоми відсутні. Такі стани не потребують виклику швидкої та можуть лікуватись амбулаторно. Для зниження тиску використовуються антигіпертензивні препарати у таблетках.

Найкращим способом запобігання гіпертонічним кризам — ефективна взаємодія з лікарем. Тільки фахівець може підібрати ефективне лікування, яке допоможе контролювати хворобу. Не менш важливо дотримувати здорового способу життя — відмовитися від куріння та зловживання алкоголем, правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами та обмежити сіль у раціоні до 5 г на добу.

Не забувайте самостійно вимірювати тиск, щоби вчасно виявити його зростання і звернутися до лікаря!", - підкреслила в.о. голови МОЗ.

Крім того, Супрун нагадала, що будь-який пацієнт в Україні, який має серцево-судинне захворювання, може скористатися програмою "Доступні ліки" (http://moz.gov.ua/dostupni-liki.). Завдяки якій пацієнти, в тому числі з серцево-судинними захворюваннями, можуть регулярно приймати потрібні ліки безкоштовно або купувати їх із суттєвою знижкою.

Також в Україні діє програма невідкладного стентування - при гострих станів держава оплачує встановлення стента пацієнта (https://goo.gl/QZe2nB).

Восени на українців полюють не тільки нежить і застуда, але і погіршується перебіг багатьох хронічних захворювань, - Супрун 01
Восени на українців полюють не тільки нежить і застуда, але і погіршується перебіг багатьох хронічних захворювань, - Супрун 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092621
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору