EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1968  91
Матеріали за темою:

 Тарифи на ЖКГ і ефективне енергоспоживання - одна зі сфер, за які відповідає місцева влада, - Гройсман

Формування тарифів на житлово-комунальні послуги, так само як і введення заходів ефективного енергоспоживання - одна зі сфер, за які відповідає не стільки центральна влада, скільки місцеве керівництво.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи питання збільшення цін на газ і розвитку подальшої ситуації.

Глава Уряду нагадав, що питання подорожчання газу більше року стояв на порядку денному переговорів з Міжнародним валютним фондом, який зараз є одним з найбільших і найважливіших фінансових партнерів України. Разом з тим, початковим вимогою збільшення ціни був показник в 60%. Протягом останніх 15 місяців Уряд зробив все, щоб знизити цю вимогу до 23,5%. Більш того, уряд вирішив можливості надання адресної допомоги - субсидій для тих, хто не зможе платити повну ціну.

І ось настає момент для відповідальної політики тарифоутворення на місцях.

"Ми витрачаємо більшу частину грошей на тепло і гарячу воду. А хто це робить? Теплокомуненерго. А кому вони належать? Муніципалітетам. Тобто в більшості своїй - це не державна власність, - сказав Гройсман. - Тепер тарифи. У кожному тарифі є складова - газ, зарплати, податки, доставка тощо. і тут важливо, в якому стані ті ж котельні. Якщо в одній котельні ККД 65%, а в іншій, новій - 98%, різниця в обсягах споживання газу? Буде! "

Глава уряду підкреслив, що завдання місцевої влади не тільки "туї висаджувати", але і глибоко занурюватися в комунальні проблеми міст і громад.

"Треба інвестувати в нові котельні, нові системи транспортування енергоресурсів, утеплювати будинки, вкладати в енергозбереження. Тоді споживання буде і сам рахунок буде менше! - зазначив Гройсман. - Відповідальність (влади) важлива. І я готовий допомагати місцевому самоврядуванню".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092614
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору