EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  13190  120
Матеріали за темою:

 Автокефалія Української церкви повністю перекреслює неоімперські плани Кремля, - Євстратій (Зоря)

Затвердження єдиної автокефальної помісної церкви в Україні ставить хрест на можливості РФ реалізувати неоімперський проект так само, як утвердження незалежної української держави не дозволяє реанімувати Російську імперію.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це під час чату на "Главреді" розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський, секретар Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря).

На його думку, в Москві, мабуть, сподіваються, що зможуть відновити імперію, але час імперій минув, і здійснити ці плани не вдасться.

"Лише на одному прикладі того, що з приводу автокефалії Української церкви Путін скликав засідання Ради безпеки Росії, переконуємося, що в Росії держава не лише не відокремлена від церковних питань, а, навпаки, тісно в них залучена, крім того, втручається в них і скеровує їх, даючи відповідні вказівки Московській патріархії", - зазначив архієпископ.

За словами Євстратія, якщо в самій Україні ніхто не даватиме приводу "захищати православних", то Кремль не матиме правдоподібного обґрунтування для посилення агресії проти України.

"Тому наше спільне завдання - протистояти провокаціям, запобігати насиллю в питаннях віри, зробити все необхідне для того, щоб люди мали можливість усвідомлено і добровільно зробити свій вибір на користь Української православної церкви або, хто цього бажає, залишитися в складі російської церкви", - підсумував він.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092486
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору