EN|RU|UK
 Суспільство
  4674  78
Матеріали за темою:

 Ми підтримуємо прагнення України до створення помісної православної церкви, - держсекретар США Помпео

Американський держсекретар Майкл Помпео підтримав прагнення Києва домогтися автокефалії для Української православної церкви.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в офіційному повідомленні Держдепу, що надійшло в "Газету.Ru".

За словами Помпео, Сполучені Штати підтримують релігійну свободу. У випадку з Україною йдеться про управління своєю релігією без зовнішнього втручання. Підкреслюється, що толерантність, розуміння і стриманість необхідні для спільного існування та процвітання людей у світі.

"Ми закликаємо представників церкви й уряду активно просувати ці цінності у зв'язку з рухом до створення автокефальної Української православної церкви", - йдеться в заяві відомства.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092406
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору