EN|RU|UK
 За кордоном
  5679  28

 Росіянку з "фабрики тролів" звинуватили в США у втручанні в майбутні листопадові вибори

Її "колеги" працювали, зокрема, й в українському сегменті інтернету. Бюджет проекту за півріччя у 2018-му перевищував $10 млн.

Мін'юст США в п'ятницю звинуватив громадянку РФ в організації спроб втручання в американські проміжні вибори до Конгресу США у 2018 році. Про це йдеться в заяві відомства, опублікованій на його сайті, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс".

Громадянку РФ звинувачено в організації та фінансуванні змови з метою втручання у вибори в США 2016 року та в призначені на 6 листопада 2018-го проміжні вибори, це випливає із заяви американського Міністерства юстиції.

Обвинувачену звуть Олена Олексіївна Хусяйнова (Elena Alekseevna Khusyaynova), їй 44 роки, вона із Санкт-Петербурга.

За даними Мін'юсту США, жінка, ймовірно, працювала головним бухгалтером у проекті "Лахта", що, за даними американської влади, був фінансований компаніями "Конкорд менеджмент і консалтинг" та "Конкорд Кейтеринг", а також нібито безпосередньо їхнім власником Євгеном Пригожиним. Відносно Пригожина, а також пов'язаного з ним "Агентства інтернет-досліджень" діють санкції США.

"Стратегічна мета цієї ймовірної змови, яка триває донині, полягає в тому, щоб посіяти протиріччя в політичній системі США й підірвати довіру до наших демократичних інститутів", - сказано в заяві прокурора Окружного суду Сполучених Штатів для Східного округу Вірджинії Захарі Тервіллінґера.

За даними Мін'юсту США, проект "Лахта" працює в кількох напрямках, одне з яких націлене на внутрішню аудиторію в Росії, а решта - на аудиторію за кордоном у різних країнах: Сполучених Штатах, в Україні, в країнах Європейського союзу.

Так, у рамках цього проекту учасники змови намагалися видати себе за американських політичних активістів. "Вони використовували платформи соціальних мереж, щоб створювати профілі в соцмережах і електронну пошту нібито американських громадян, а потім використовували їх для створення викликаючих розбіжностей контенту політичного і соціального характеру, спрямованого на американську аудиторію", - наголошується в релізі Мін'юсту США.

"Деякі акаунти в соціальних мережах поширювали десятки тисяч повідомлень і мали десятки тисяч передплатників", - підкреслюється в ньому.

Теми, які піднімали в соцмережах люди, що видавали себе за американських активістів, стосувалися проблеми імміграції, прав громадян США на зберігання зброї, расової дискримінації, а також дискримінації статевих меншин та інші проблеми, які є гострими для американського життя. При цьому так звані активісти не дотримувалися однакової ідеології, а часом висловлювали абсолютно протилежні точки зору.

Згідно з інформацією відомства, росіянка завідувала фінансовими документами проекту. Зокрема, вона займалася обліком його витрат на діяльність у Сполучених Штатах: на рекламу в соціальних мережах і медіа-платформах, на реєстрацію доменних імен, на придбання проксі-серверів, на оплату роботи активістів, просування новинних публікацій.

Так, у період із січня 2016 року по червень 2018 року можливий бюджет проекту перевищив $35 млн, причому тільки з січня по червень 2018 року він становив понад $10 млн.

У заяві директора ФБР Крістофера Рея, яке публікує Мін'юст США, сказано, що "ця справа є нагадуванням для американців про те, що вороже налаштовані іноземні держави продовжують свої спроби втрутитися в нашу демократію шляхом створення соціальних і політичних рухів, поширення недовіри до нашої політичної системи і виступаючи за чи проти наших політичних кандидатів".

"Ми з усією серйозністю сприймаємо загрози нашій демократії і прихильні роботі з нашими партнерами щодо ідентифікації та протидії цим незаконним операціям із вчинення впливу", - додав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092398
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору