EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  2618  52

 Програма МВФ стане опорою Україні під час продовження структурних реформ, - Мінфін

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова вважає, що нова угода з Фондом стабілізує Україну в політично бурхливому 2019 році.

Нова 14-місячна програма stand-by на $3,9 млрд, про яку Україна домовилася з МВФ, закладає основу для співпраці на термін, що виходить за межі президентських і парламентських виборів у 2019 році, вважають у Мінфіні. Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Хороша новина для нас - це визнання нашого прогресу в макроекономічній стабілізації та реформах, це можливість забезпечити стабільність на політично бурхливий 2019 і підтвердження віри наших партнерів в Україну", - написала Маркарова.

На її думку, угода stand-by буде достатньою опорою для України під час продовження структурних реформ. Глава Мінфіну нагадала, що економіка зростає вже впродовж десяти кварталів поспіль, інфляція і дефіцит бюджету - під контролем, а інші макроекономічні показники теж демонструють позитивну динаміку.

"Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах і нарощувати валютні резерви, які зараз становлять $18 млрд", - додала в.о. міністра фінансів.

Вона підтвердила, що остаточного узгодження від Ради директорів МВФ очікується після ухвалення Верховною Радою збалансованого і реалістичного бюджету-2019 у другому читанні. "Маркерами для МВФ є наша готовність бути фіскально відповідальними і тримати дефіцит бюджету в рамках і під контролем", - заявила Маркарова.

За її словами, збіг таких пріоритетів підтвердила підтримка напередодні парламентом у першому читанні реалістичного бюджету на 2019 рік і законопроектів про перехід на середньострокове бюджетування в Україні.

19 жовтня МВФ повідомив про досягнення попередніх домовленостей з керівництвом України за програмою stand-by. Ця програма розрахована на 14 місяців і передбачає виділення позики в розмірі 3,9 млрд доларів США. Україна бере на себе зобов'язання продовжувати реформи в сферах фінансів, енергетики та оподаткування.

Очікують, що Рада Директорів МВФ остаточно схвалить програму співпраці з Україною після того, як Верховна Рада ухвалить у другому читанні бюджет на 2019 рік.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092388
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору